Stomatolog z Bydgoszczy pisze na blogu...

Płukanki do jamy ustnej

Pierwsze wzmianki o stosowaniu płukanek pochodzą z około 2700 lat przed naszą erą. Stosowano je w medycynie arujwedyjskiej i chińskiej do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej. W czasach starożytnych stosowano je po oczyszczeniu zębów. Hipokrates zalecał stosowanie mieszanki soli, ałunu i octu. Rdzenni Amerykanie stosowali płukanki z roślin jeszcze przed przybyciem Europejczyków. Czytaj dalej Płukanki do jamy ustnej

13 lutego 2018

Dentysta też lubi się pośmiać

Szedł sobie niedźwiadek przez las. Potknął się na kamieniu i wybił sobie wszystkie zęby. Strasznie się tego wstydził i schował się w krzakach. Siedzi sobie tam już kilka dni. Nocą obok przechodził leśniczy, usłyszał hałas dochodzący z krzaków i przyświecił sobie latarką. Pyta się:
– Kto tam siedzi?
– Nieśfieć – odpowiedział niedźwiedź. Czytaj dalej Dentysta też lubi się pośmiać

12 lutego 2018, komentarzy: 1

Mini nici dentystyczne

Zbliżają się ferie w naszym regionie. Warto się dobrze przygotować do wyjazdu. Jeśli z jakiegoś powodu macie mało miejsca, można spakować poręczne mini nici dentystyczne.

6 lutego 2018, komentarzy: 1

U stomatologa na wesoło

Do kliniki dentystycznej przychodzi Niemiec, wchodzi do gabinetu jednego ze stomatologów i pyta:
– Ile kosztuje wyrwanie zęba bez znieczulenia?
– 30 euro.
– A ile ze znieczuleniem?
– 50 euro.
– Poproszę w takim razie ze znieczuleniem.
Dentysta aplikuje Niemcowi znieczulenie i prosi, by ten poczekał przed gabinetem 10 minut, aż znieczulenie zacznie działać. Ponieważ mija pół godziny, a pacjent się nie pojawia, stomatolog wychodzi zdziwiony przed gabinet i spotyka tam swojego kolegę, dentystę z gabinetu obok, który mu opowiada:
– Wyobraź sobie, miałem przed chwilą pacjenta. Ale to był twardziel! Uparł się, że chce rwać zęba bez znieczulenia, a kiedy mu go rwałem, nawet się nie skrzywił! Czytaj dalej U stomatologa na wesoło

29 stycznia 2018

Pojemniczek na mleczny ząb

Malutki pojemnik do przechowywania mlecznych ząbków ze sznureczkiem do zawieszenia.

Może się przydać do schowania ząbka, aby go nie zgubić, gdy wróżka zębuszka w nocy przyniesie pieniążek ;-)

26 stycznia 2018