Leczenie zębów bez wiercenia

Dobre wiadomości dla wszystkich pacjentów. Dzięki współpracy pomiędzy Instytutem Charite w Berlinie i Uniwersytetem w Kolonii powstał nowy produkt „Icon”, aby zatrzymać początkową próchnicę bez bolesnego borowania. Ta delikatna metoda leczenia oszczędza zdrowe twarde tkanki zęba, które w aktualnie stosowanej metodzie leczenia uległyby zniszczeniu wiertłem dentystycznym.
A teraz, jak to działa: szybko i prosto podczas jednej wizyty!

  1. Leczona powierzchnia zęba jest delikatnie i bezboleśnie wytrawiana.
  2. Ubytek próchnicowy jest wypełniany i zamykany specjalną żywicą Icon

Nowa metoda leczenia próchnicy!

Częstym problemem występującym podczas tradycyjnego leczenia próchnicy jest utrata zdrowej twardej tkanki zęba. Jednak dzięki współczesnej nauce w ostatnich dziesięcioleciach, wiedza na temat próchnicy znacznie posunęła się naprzód.
Obecnie potrafimy nie tylko wykryć wczesną próchnicę, ale dzięki nowej metodzie leczenia możemy zaoferować odpowiednią terapię zapewniającą maksymalną ochronę zdrowych twardych tkanek zęba.

icon1

W 1999 roku Mejàre zaproponowali podział próchnicy na powierzchniach stycznych, który zyskał popularność w Skandynawii. E1 – próchnica w części zewnętrznej szkliwa, E2 – w jego części wewnętrznej, D1, D2 i D3 odpowiadają trzecim częściom zębiny, gdzie D1 oznacza próchnicę w ⅓ jej części zewnętrznej, a D3 próchnicę w ⅓ jej części wewnętrznej.

Unikalna metoda leczenia: Infiltracja próchnicy bez borowania

icon-przed icon-po
przed zastosowaniem Icon po zabiegu

 

Bakterie powodujące próchnicę produkują kwasy, które rozpuszczają minerały szkliwa do tego stopnia, że w strukturze szkliwa tworzy się system porów – kanalików. Taka demineralizacja osłabia twarde tkanki zęba doprowadzając do pęknięć.

Icon – pierwszy na świecie infiltrant próchnicy – wypełnia system porów stabilizując w ten sposób twarde tkanki zęba. Rezultaty międzynarodowych badań potwierdzają skuteczność infiltracji próchnicy. 

Jak działa Icon

icon2 icon3
kliknij, aby powiększyć obrazek

 

Próchnica w przestrzeniach międzyzębowych: Powierzchnie zębów w przestrzeniach międzyzębowych są jednymi z najbardziej podatnych na próchnicę, gdyż są trudne do prawidłowego czyszczenia. Dentysta lub Higienistka Stomatologiczna może wykryć początkową próchnicę międzyzębową dopiero za pomocą zdjęcia radiologicznego w związku z tym ważne jest regularne wykonywanie takich zdjęć lub specjalnej lampy microlux, którą w naszym gabinecie mamy.

Te trudno dostępne ogniska próchnicy mogą być teraz z powodzeniem leczone dzięki Icon bez borowania. Ultracienkie aplikatory umożliwiają założenie preparatu Icon bezpośrednio na leczoną powierzchnię zęba.

Próchnica na powierzchniach gładkich: Początkowa próchnica na gładkich powierzchniach jest łatwa do wykrycia. Pierwszym sygnałam są kredowobiałe, białe, żółte lub brązowo – czarne plamki naruszające estetyczny wygląd zębów.
Dzięki Icon nawet ta forma próchnicy może być leczona bez borowania, a zęby odzyskają naturalny kolor i będą zabezpieczone przed próchnicą. Plamki znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne natychmiast po zabiegu podczas tylko jednej wizyty.

icon

Pozytywne aspekty zastosowania Icon

  1. Postęp próchnicy początkowej zostaje wcześnie zahamowany
  2. Zdrowe twarde tkanki zęba są zachowane
  3. Powierzchnia leczonego zęba wygląda jak naturalne szkliwo
  4. Leczenie nie wymaga borowania ani znieczulenia
  5. Całe leczenie odbywa się podczas jednej wizyty
  6. Przez właściwe wypełnienie substancją czynną ubytek zostaje ustabilizowany i scementowany, a rozwój próchnicy zahamowany
  7. Dodatkową zaletą innowacyjnej metody leczenia próchnicy jest fakt, że nie ingeruje się w żaden sposób w anatomię zębów
  8. Icon łączy w sobie sztukę dentystyczną z marzeniem pacjentów o pozbawionych borowania zabiegach przeprowadzanych w celu ochrony oraz zachowania zdrowego uzębienia

Tekst na podstawie materiałów przygotowanych przez producenta Icon – niemiecki instytut DMG.

FUJI TRIAGE

Chroni, uszczelnia, wzmacnia.
Dzieci z podatnymi na próchnicę wyrzynającymi się zębami. Dorośli szukający szybkiej pomocy i ulgi przy nadwrażliwości zębów. Starsi pacjenci z dynamicznie rozwijającą się próchnicą.

Co ich łączy?
Oni potrzebują szybkiej pomocy. Natychmiastowej, skutecznej ochrony powierzchni zębów.
Fuji Triage to unikalny cement glasjonomerowy uwalniający wyjątkowo duże ilości fluoru, który zapewnia właściwą ochronę zębów z grupy wysokiego ryzyka. GC Fuji Triage jest chemicznie wiążącym, niewrażliwym na wilgoć cementem o wystarczająco dużej płynności, umożliwiającej penetrację bruzd i szczelin.

Zapewnia ochronę każdego zęba, który jej pilnie potrzebuje

GC Fuji Triage dzięki ochronie fluorowej zapobiega rozwojowi próchnicy przez 24 miesiące, uwalnia 6 razy więcej fluoru niż inne glasjonomery – znacznie więcej od laków opartych na żywicach kompozytowych. GC Fuji Triage tworzy półprzepuszczalną „skórę” zabezpieczającą ząb przed działaniem kwasów i bakterii bez równoczesnego blokowania przechodzenia jonów wapniowych i fosforanowych.

Współdziałanie tych jonów z fluorem umożliwia remineralizację zębów.
Pozwala ochronić bruzdy wyrzynających się trzonowców na jak najwcześniejszym etapie.
Ochrona świeżo wyrzniętego, niedojrzałego trzonowca, który w pierwszych 12-18 miesięcy jest bardzo podatny na działanie kwasów, ma decydujące znaczenie.

Zapobiega i kontroluje nadwrażliwości

GC Fuji Triage naniesiony na powierzchnię ubytków niepróchnicowego pochodzenia lub miejsca abrazji szkliwa spełnia rolę izolatora termicznego, zapewniając pacjentom natychmiastową długotrwałą ochronę i ulgę przy nadwrażliwości zębów.

Chroni powierzchnię korzenia pacjentów w podeszłym wieku

Podczas leczenia próchnicy korzenia od strony językowej u pacjentów w podeszłym wieku, częstym problemem jest zachowanie wystarczającej suchości w okolicy przyszyjkowej i poddziąsłowej.
GC Fuji Triage został specjalnie opracowany, aby ułatwić pracę w tych trudnych obszarach.
Jest zatem idealnym długoterminowym wypełnieniem tymczasowym do wzmocnienia części koronowej w obszarze zainfekowanej zębiny oraz ochroną przed erozją.

20 sierpnia 2014

Dodaj komentarz

Stomatolog z Bydgoszczy prosi o komentarz ;-)