70 ostatnich komentarzy

basia w Smutny dentysta:
hahaha, genialne :D
12.6.2017
Michrun w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
Anton, ale ja kupuję dla czeteroosobowej rodziny. Więc wystarcza gdzieś na 1,5 do 2 lat lat. Zamienniki są wytrzymałe, tylko raz nam się zdarzyło, że przed czasem, czyli przed wymianą końcówki zepsuł się w niej mechanizm poruszający włosiem. A elektryczna szczoteczka wystarcza na długo. Jedną mieliśmy 3 lata. W sumie dalej by działała, ale już tak lekko sfatygowana wyglądała, więc przy okazji jakiejś tam promocji wypatrzyłam nową :-)
11.27.2017
Anton w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
hurtem kupujesz? to by mi na kilka lat starczyło pewnie szybciej by plastik w tych końcówkach do szczoteczek skruszał... a zamienniki chyba nie są tak samo dobre jak oryginały?
11.24.2017
Michrun w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
Odkąd zaczęłam korzystać ze szczoteczki elektrycznej nie widzę możliwości powrotu do zwykłej szczoteczki. Z przyjemnością po myciu oblizuję zęby, to jest niesamowite uczucie. Niektórzy mówią, że taka szczotka dużo kosztuje, bo trzeba jeszcze dokupować drogie końcówki. To nie prawda. Sama szczotka posłuży przez długi czas, liczony w latach. Natomiast końcówki lupuję na Allegro w większej ilości na raz, około 20 sztuk. Wtedy po doliczeniu kosztów transportu cena za jedną końcówkę do szczoteczki wychodzi około 1,2 zł. Są to zamienniki, nie oryginały, ale są dobre, spokojnie wytrzymują 3 miesiące, a potem wiadomo - wymiana, polecam!
11.23.2017
baba w Dowcipy o dentystach:
To z cyklu "przychodzi baba do lekarza": Przychodzi baba do dentysty, a dentysta też baba. ;-) hmmm, jednak ładniej brzmiał gdy przychodzi baba do lekarza...
11.22.2017
Tolas w Jak długo rosną zęby stałe u dzieci?:
Bywają też mutanci ;-) Mój ostatni mleczny ząb wypadł w wieku 19-stu lat. Pamiętam jak to siedziałem na lekcjach i nim kiwałem, aby pozbyć się marudera. W wyniku tego opóźnionego wyklucia stały ząb, który wyszedł w miejsce mleczaka okazał się kikutem, miał być trzonowiec, a bardziej przypomina niedorozwiniętego siekacza.
11.16.2017
Franek w Zły stan zębów polskich dzieci:
Moim zdaniem rodzice powinni bardziej kontrolować stan uzębienia swoich dzieci a także ograniczać słodycze.
11.8.2017
Edyta W. w Ciasto stomatologa:
A ja widziałam kiedyś taki zegar! Oryginalnie prześliczny! Idealnie by pasował z tymi ząbkami na ścianę do gabinetu stomatologicznego :-)
11.2.2017
Stomatologia zachowawcza w Obrzęk dziąsła – jakie przyczyny?:
Niestety pacjenci bardzo często bagatelizują takie objawy jak obrzęk, nie zdając sobie sprawy, że może on prowadzić do poważnych konsekwencji. Także prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty to podstawa zdrowego uzębienia ;)
10.25.2017
Mariola Stefańska w Stomatolog czy dentysta:
Stara dyskusja widzę, ale ciekawa. Super sprawa z tym podziałem, znaczy taka śmieszna jakaś. Ktoś tu chyba coś przekombinował i sztucznie rozdmuchuje temat stomatolog versus dentysta. Mam w rodzinie dentystkę i nigdy nie było z tym problemów, aby zamiennie zwracać się do niej per stomatolog czy dentysta.
10.20.2017
Zofia w Szczoteczka jednopęczkowa:
No oczywiście,tylko jako wsparcie szczotki "normalnej". Trzeba wiedzieć,że jednopęczkowa w niektórych sytuacjach jest konieczna. Podsumowując-szczotka jednopęczkowa służy jako wsparcie szczotki konwencjonalnej.
10.17.2017
Magda Zawadzka w Szczoteczka jednopęczkowa:
Moja znajoma z zawzięciem łososia płynącego w górę rzeki używa takiej szczoteczki jednopęczkowej do mycia każdego zęba z osobna. Każdego! Ale myć po jednym zębie taką szczoteczką? Trzeba być jakimś zębowym wariatem! ;-) Ja się nie przekonałam ale zastanawiam się nad taką szczoteczką jako formą wsparcia, aby pomóc sobie tylko w miejscach trudnodostępnych.
10.17.2017
Ewa w Najczęstsze przyczyny próchnicy:
Nie wiedziałam, że tak wiele rzeczy może spowodować próchnicę.
10.10.2017
Maria w Unikalny odcisk zębów:
Niesamowite, że jesteśmy tacy różnorodni. Niby tacy podobni, a tak unikalni...
10.10.2017
Ewa w Sprzęt dla najmłodszych:
Myślę, że to świetne rozwiązanie dla maluchów :)
10.4.2017
Ewa w Nici dentystyczne woskowane:
Nie wiedziałam, że używanie nici dentystycznych jest tak ważne.
10.3.2017
anetka w Nici dentystyczne woskowane:
Mnie zawsze dziwi, jak mało osób używa nici. A przecież są takie przydatne!
10.3.2017
Ciekawski Zygmunt w Zębowe rekordy Guinness'a:
Ciekawe czy mu te nadmiarowe zęby pomagają czy przeszkadzają. Ja raczej śmiem twierdzić, że to przekleństwo. Te zęby chyba rozpychają te dobrze osadzone. To sprawia wiele komplikacji, nawet i dbanie o higienę jamy ustnej jest zapewne znacząco utrudnione. Także wcale bym się tym nie cieszył.
9.29.2017
Maria w Stomatolog czy dentysta:
A to się narobiło, co za czasy! Niedługo wprowadzą stopnie wtajemniczenia i będziemy musieli zapamiętać tytuł naszego lekarza od zębów, żeby mu przykrości nie zrobić: Dentysta pierwszy stopień edukacji Dentysta drugi stopień edukacji Dentysta trzeci stopień edukacji Dentysta Maestro Stomatolog :-)
9.22.2017
Zenka w Pasta wybielająca – przydatne informacje:
Jak zwykle mnóstwo stomatologicznej wiedzy, także w komentarzach. Może ta wiedza z komentarzy nie jest profesjonalna, ale praktyczna :-D
9.19.2017
Krysia M. w Pasta wybielająca – przydatne informacje:
Mój sposób może jest wiejski, ale skuteczny! Dobra opalenizna wzmacnia biel zawartości mej paszczy, hi hi hi
9.14.2017
Magda w Pasta wybielająca – przydatne informacje:
A ja mam sposób na podkreślenie bieli zębów. Należy użyć soczystą szminkę! :-)
9.13.2017
Iwona w Sprzęt dla najmłodszych:
Śpiewające zające są bezkonkurencyjne! Nasze dzieciaki lubią je dusić równocześnie, wtedy zające robią śmieszny chór :)
9.11.2017
Profilaktyka zdrowych zębów w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Dieta ma ogromny wpływ na kondycję naszych zębów. Dlatego mówimy zdecydowane NIE słodyczom oraz produktom wysoko przetworzonym. Pamiętajmy także o częstym myciu zębów.
9.8.2017
Stomatologia zachowawcza w Zbliża się przegląd uzębienia:
Bardzo dobrze! Trzeba regularnie dbać o zęby :) Kontrolne wizyty u dentysty pozwalają na wczesne wychwycenie drobnych nieprawidłowości w strukturze zęba, dzięki czemu można szybko wyleczyć próchnicę.
9.7.2017
Edmund Z. w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Zauważyłem, że jest bardzo cieżko przełamać nawyki. Mianowicie chodzi o przygotowywanie jogurtów. Pierwsza myśl: to zajmie czas, teraz go nie mam! Kiedy indziej za to myśli atakowały: e tam takie gadanie, przecież co to zmieni? Tego typu podkopywanie zamiaru często występuje w ludzkiej głowie. Wiem, bo rozmawiam na te tematy z innymi. Co w takim razie zrobić? Zmusić się na początku, aby przełamać opór i zacząć działać. Robić na początku na siłę, po to, aby utrwalić nowy nawyk. Do tego ile się tylko da wychwalać przygotowany jogurt. Wychwalać pod niebiosa, że zdrowy, że to naturalna słodycz z witaminami itd. W ten sposób wydepcze się nowy szlag w umyśle :-) I prawie bym zapomniał - dziękuję za kolejną garść praktycznej wiedzy!
9.7.2017
Piękny uśmiech w Definicja pięknego uśmiechu:
Takie kanony piękna to już chyba do nas nigdy nie powrócą ;) Piękne, zdrowe, śnieżnobiałe zęby to teraz standard!
9.6.2017
Olek w Definicja pięknego uśmiechu:
To japońska wróżka zębuszka! ;-)
9.4.2017
Mirka w Definicja pięknego uśmiechu:
co to za baba jaga???! :-o
9.4.2017
Katarzyna Jackowska w Biały lapis:
Biał lapis - genialna sprawa! Z drugim maluchem na to przyjdę, nie będzie straszył zębami pirata jak jego brat! Oczywiście mam na myśli normalny lapis, a nie próchnicę :)))))
8.31.2017
Majka w Prawidłowa technika mycia zębów szczoteczką manualną:
Potwierdzam! Zrobiłam test wśród bliskich i szczęka przysłowiowo znalazła mi się na podłodze. Jedyne co wiedzieli prawidłowo, że trzeba myć zęby minimum 2 minuty i że 2 lub 3 razy dziennie. Ale gdy pytałam o ruchy szczoteczką to cisza, albo komentarze w stylu: równo po wszystkich zębach...
8.28.2017
Arleta w Prawidłowa technika mycia zębów szczoteczką manualną:
Mycie zębów to czasami temat tabu. Niby każdy wie jak prawidłowo myć zęby, lecz gdy zapytam o szczegóły to... No właśnie, często wśród bliskich widzę brak podstaw, ale dzięki tej stronie mam gdzie ich odsyłać jako dowód, że moja wiedza nie wzięła się z kapelusza :-)
8.22.2017
Blask Uśmiechu w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Pani Mileno, owoce cytrusowe zawierają dużo kwasów owocowych, które osłabiają szkliwo. Więcej na temat można przeczytać w jednym z naszych starszych wpisów: http://blaskusmiechu.pl/atak-kwasow-owocowych-na-twoje-zeby/
8.18.2017
Theo91 w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Przydatne info, dzięki!
8.18.2017
Milena w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Pamiętajmy jednak, że nadmierna ilość owoców cytrusowych ma niekorzystny wpływ na zęby, dlatego spożywajmy je z umiarem. --- Czy mogę prosić o informacje dlaczego owoce cytrusowe w nadmiarze szkodzą zębom?
8.17.2017
Obserwator w Co może powiedzieć o człowieku pasta do zębów:
Wydaje mi się, że odnośnie drugiej tubki od lewej jest zbytnie uproszczenie. Mianowicie czy pasta do zębów jest zawijana od strony etykiety? Ten trop może pomóc w określeniu jak mocno osoba jest skłonna do depresji. Jeśli zawija ukrywając nazwę to bardzo! ;-p
8.16.2017
bonczek w Szyna relaksacyjna - relacja pacjenta:
zacząłem szukać, bo z rana szczęka mnie boli coraz bardziej też widzę lekko starte zęby bałem się, że wkładka relaksacyjna to ból lub obciach ale im więcej znajduję informacji tym bardziej jestem zdecydowany szyna jest prawie niewidoczna podejrzewam też, że nie boli, skoro do zębów dopasowana
8.9.2017
TOmasz w Czy lekarz dentysta może wystawić L4?:
Miałem sytuację, która opisana jest w drugiej części artykułu. Po wyrwaniu ósemki przyszedłem do pracy, ale z powodu bólu i opuchnięcia nie mogłem normalnie pracować (praca w banku na infolinii). Zwolniłem się i poszedłem po L4, które otrzymałem, ale pani doktor nie była tym faktem pocieszona.
8.4.2017
kinomanka w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
A uzębienie Ernest Borgnine? Cudowny aktor, biła od niego pogoda ducha i spokój. I co z tego, że miał takie szpary w uzębieniu? Dodawały urody i tyle.
8.4.2017
Jasia w Lapisowanie zębów mlecznych:
Trudno mi było przekonać moje dziecko do tego. Czarne zęby kojarzą się z próchnicą, wyglądają fatalnie. Ale nie poddaliśmy się z mężem i dzień w dzień tłumaczyliśmy co zaowocowało pozytywnym skutkiem. Mleczaki i tak niedługo wypadną, a nie zarażą zdrowych zębów. Czyli oszczędność pieniędzy, czasu i bólu!
8.3.2017
Mirek w Szyna relaksacyjna - relacja pacjenta:
bo to tak jest, że człowiek w pierwszym tygodniu wypoczywa zapominając o pracy, o codziennych obowiązkach, no i wychodzi z niego stres... czasami dużo stresu więc dalej zgrzyta zębami ja potrzebuję 2 tygodni wypoczynku i faktycznie super to wypoczywam 3 - 4 dni! :-) pierwszy tydzień to leczenie ran, czyli przyzwyczajanie się do wypoczynku potem te 3 - 4 dni relaksu a pod koniec drugiego tygodnia powraca świadomość, że wracam do pracy i znowu jest potrzebna szyna relaksacyjna, bo zaczynam zgrzytać zębami...
7.28.2017
Bożena w Szyna relaksacyjna - relacja pacjenta:
Jaką moc ma szyna relaksacyjna przekonaliśmy się na wakacjach. Mój mąż zapomniał jej spakować. Już po kilku dniach nad ranem szczęka dała bolesnie o sobie znać. Biedaczek myślał, że na wakacjach będzie wyluzowany, ale stres gdzieś tam jednak się kumuluje i w nocy zęby ostro pracują. Podsumowując - szyna relaksacyjna to wielka ulga, ale trzeba ją systematycznie używać!
7.21.2017
Karola w Stomatolog patrzy w niebo i widzi...:
Spojrzenie na chmurkę i od razu wiadomo czym to jest :) Świetne zdjęcie Chmury niekiedy układają się w niesamowite kształty. Wystarczy tylko spojrzeć w niebo i zwrócić na nie uwagę. Pozdrawiam
7.20.2017
Dentysta Września w Lapisowanie zębów mlecznych:
Wielu pacjentów błędnie zakłada, że leczenie zębów mlecznych jest niepotrzebne. I w tej kwestii raczej niewiele się zmieni ;)
7.14.2017
Władek w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
Znam kilkanaście osób ze szparką. Nawet nie wiedziałem, że to jest diastema. Nie wiem co jest na rzeczy, iż tak ludzie reagują nerwowo. Jeden jest wysoki, inny niski. Jeden ma zęby jaśniejsze, inny ciemniejsze. Jeden ma szparkę między jedynkami, inny nie ma tej szparki. Różnimy się i to jest piękne i to należy szanować i doceniać...
7.14.2017
Mirabela w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
Hej Kolorowa! Ja też bardzo lubię te szparki :-) ale to nie prawda, że diastema to tragedia i zęby wypadają. W samym artykule masz to przecież wyjaśnione. Diastema fizjologiczna nie wymaga leczenia, bo się przerwa zrasta. Diastema rzekoma - tu zależy czy zęby są nadmiarowe, czy jest ich brak - powyżej ładnie to opisano. A diastema prawdziwa to chyba ta najpopularniejsza, zazwyczaj ludzie nic z tym nie robią, bo po co, to taki sympatyczny znak rozpoznawczy :-)
7.5.2017
Kolorowa Dziewczyna w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
Mój chłopak ma przerwę między zębami i nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak by on wyglądał bez niej. Diastema dodaje mu tyle uroku! I w niczym diastema nie przekszadza, bo niektórzy straszą, że żeby szybciej wypadną. A to nie jest prawda!
7.2.2017
Marcin P. w Halitoza - przykry zapach z ust:
sie zmeczylem tiktakami stwierdziłem - koniec! i mam dość! ile można łykać i psikać odświeżacze?! najpierw zrobiłem wywiad a potem stopniowo: 1. prócz mycia zębów mycie języka 2. na wieczór płukanie wodą utlenioną ale tak bez przesady bo sie pieni jak wściekła i smrodek zniknął :-)
6.28.2017
BoiDudek w Hipnoza u stomatologa?:
A ktoś słyszał o wykorzystaniu hipnozy jeśli chodzi o dentofobię?
6.21.2017
Alina w Zęby i wakacje:
Nie rozumiem takiego podejścia, że wakacje to już się nie myje zębów. Dziwne, powiem nawet dosadniej - głupie. W wakacje człowiek odpoczywa od pracy, od nadmiaru obowiązków, a co to ma do rzeczy z higieną osobistą? Nie można postawić znaku równości pomiędzy wakacyjnym odpoczynkiem, a zaniedbaniem higieny. Szczotkujemy i nitkujemy normalnie, każdego dnia, obojętnie czy to wakacje czy zwykły roboczy dzień.
6.18.2017
Ewelina w Hipnoza u stomatologa?:
To dopiero specjalizacja! Stomatolog hipnotyzer! Chciałabym, żeby taka była. Rewelacja! codziennie dokładnie myjesz zęby... codziennie dokładnie myjesz zęby... codziennie dokładnie myjesz zęby...
6.14.2017
Zbigniew Z. w Zęby i wakacje:
"Zamiast korzystać z wakacji będziesz szukać pomocy u stomatologa." Miałem kiedyś wakacje pełne przygód. Przygód w gabinecie... Dentysta mi zapewnił najwięcej wakacyjnych atrakcji. Także warto systematycznie robić przegląd zębów!
6.10.2017
Danka co lubi liczyć w Gimnastyka u stomatologa!:
ostre zawodniczki ja dolcizyłam do 761! ;-)
6.5.2017
Kubasinski w Gimnastyka u stomatologa!:
Muszę zmienić siłownię ! a po ile serii robicie? liczę i liczę 159 i 160 i 161 kurcze, mocne babki! ;-)
5.30.2017
Antoni w Nalot na języku:
Potwierdzam! Gdy paliłem miałem dużo biało żółtego nalotu. Po rzuceniu nalot na języku znacznie się zmniejszył i zmienił się na białawy. Warto podczytać czasem artykuły stomatologa, bo człowiek się uspokaja. Myślałem, że to jest coś nieprawidłowe, no bo innym do buzi nie zaglądam, więc nie wiem ile tego nalotu na języku ma być. Dziękuję za wiedzę!
5.27.2017
Michruska w Stomatolog czy dentysta:
A ja jestem dziewczyną Bonda - wstrząśnięta, lecz nie zmieszana! ;-) Skoro takie są tytuły i tak nadawane to szanujmy to i stosownie używajmy słów dentysta oraz stomatolog. W innym przypadku nasza niewiedza może świadczyć o próbie podlizywania się. Znam taki przypadek! Znajoma opowiadała, że wie że stomatolog oznacza kogoś z większą wiedzą, więc zawsze do lekarza od zębów, bez znaczenia o jakim wykształceniu, zwraca się per pani stomatolog.
5.22.2017
Wacław w Na co patrzysz na fotelu u dentysty?:
Ja nigdzie nie patrzę. Mam zamknięte oczy. Wszystko rozgrywa się w moim wnętrzu. Aż trudno mi uwierzyć, że ktoś może być taki rozluźniony, że zaśnie. Ja w życiu nie zasnę u dentysty! Siedząc na fotelu mam spotęgowaną czujność, a moja wyobraźnia tworzy różne scenariusze, zwłaszcza te bólowe... Dlatego tak cenię sobie Blask Uśmiechu, ponieważ pani Zofia ze szczegółami opowiada co robi, a to bardzo uspokaja moją bujną wyobraźnię. I mogę tak sobie tkwić spokojnie z zamkniętymi oczami w fotelu...
5.18.2017
Gucio w Ropień zęba - czy jest groźny i jak leczyć:
potwierdzam, moja ciocia miała robione nacięcie bo jej sie tyle ropy nazbierało! trzeba uważać!
5.15.2017
Mirabelka w Co to są afty?:
U mnie po dużych dawkach stresu w pracy zaczynam trzeszczeć. Tak to mój mąż mówi, a ja po prostu zgrzytam w nocy zębami. U stomatologa dowiedziałam się, że to jest dość typowy objaw. Zamówiłam sztuczną szczękę (to też określenie mojego męża) czyli szynę relaksacyjną i daję radę! :)
5.12.2017
Atria w Szczoteczka do zębów dla niemowląt:
Dokładnie! Trzeba oswajać malucha ze szczoteczką od niemowlaka, żeby później nie było problemów..
4.10.2017
stomatolog katowice w Strach ma wielkie oczy:
hahaha, przecież nie ma się czego bać :D
4.3.2017
Iwona Stołeczna w Co to są afty?:
Potwierdzam! U mnie gdy w pracy mam dużo stresu, dużo za dużo, wtedy też źle się odżywiam, a wtedy czasami pojawiają się te tak zwane afty. Co ciekawe tylko wtedy, no i jak zaczynam brać witaminy i spowalniać chomiczy kołowrotek w pracy to afty znikają.
3.29.2017
stomatolog chorzów w Manualna szczoteczka do zębów – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?:
Zgadzamy się z autorem w stu procentach- wybór odpowiedniej szczoteczki to ważna sprawa i należy o tym pamiętać! :)
3.13.2017
Tata Tomasz w Najważniejsze, aby pacjent był zadowolony:
Jako rodzic dodam, że oswajanie małych człowieków z dentystą to rzecz bardzo ważna. Wiem do z własnego doświadczenia. Dlatego chodzimy na przeglądy okresowe, dlatego lakujemy zęby i dlatego chodzimy do BlaskUśmiechu, bo młode istoty wychodzą uśmiechnięte. Nie ma co się dziwić: 1. jest cierpliwie wytłumaczone, 2. jest niespodzianka na koniec, 3. no i jeszcze w pakiecie jest słodycz (zdrowa słodycz że tak to ujmę) :-)
3.13.2017
Milenka w Na co patrzysz na fotelu u dentysty?:
:-D oj nie powiem, mi oko nie raz chciało uciec, ale jestem twarda! i tu bardzo przydaje się styl pracy pani doktor Zofii dużo opowiada, szczegółowo to co robi i co zaraz zrobi a to mnie uspokaja, czuję się bezpieczna a przez to rozluźniona, ale nie zasnę, bo skupiam się na tym co pani doktor mówi nie wiem jak to działa ale działa! i nigdzie nie patrzę, oczy mam zamknięte pozdrawiam!
3.7.2017
Maciej z Wyżyn w Halitoza - przykry zapach z ust:
Nasłuchałem się u pani doktor, oj nasłuchałem. Dlatego wytoczyłem ciężkie działa! ;-) żartuję bo to normalne sprawy, a w ruch poszedł irygator każdego wieczora, plus przez pierwsze 2 tygodnie dodatek wody utlenionej. Efekty takie że gacie ściąga, a nawet urywa! Nawet moje stany zapalne na migdałach zniknęły. Pobytałem trochę ludzi, okazało się, że to woda utleniona jest takim małym cudem. Oczywiście irygator pomógł w utrzymaniu czystości, ale woda utleniona bardzo dobrze odkaża. Jedna znajoma, starsza pani, już w zaawansowanym wieku, opowiedziała mi, że zaraz po wojnie to właśnie wodą utlenioną leczyli wszystkie stany zapalne gardła.
3.2.2017
Zdzich M. w Na co patrzysz na fotelu u dentysty?:
a ja zasypiam poważnie raz to zacząłem chrapać szybko się rozluźniam a że brak mi snu, to zasypiam gdy poczuję się komfortowo i w spokojnym miejscu dentystka mnie uwielbia zwłaszcza moją samoopadającą szczękę ;-p
2.28.2017
Enna w Na co patrzysz na fotelu u dentysty?:
Na program w Tv! W gabinecie jest duży telewizor pod sufitem! super sprawa! zwłaszcza gdy leciało Wspaniałe stulecie :)))))))
2.27.2017
Edward Z. w Używki - wpływ na jamę ustną:
łatwo powiedzieć: Wystarczy unikać tego wszystkiego... a człowiek lubi różne używki, poczynając już od słodyczy, tudzież kawy, aż po narkotyki w końcu. Każda z tych używek uzależnia. Widząc po niektórych osobach ten słodki biały proszek uzależnia równie mocno jak ten biały niesłodki proszek ;-)
2.21.2017
Gabi w Używki - wpływ na jamę ustną:
Wystarczy unikać tego wszystkiego do tego dostarczać organizmowi różnorodne zdrowe posiłki i nasze zęby zachowają na dłużej dobrą formę
2.20.2017