70 ostatnich komentarzy

ewka w Wesoły stomatolog...:
hahaha, najlpeszy był ten pierwszy kawał :P
2.19.2018
Milena w Dentysta też lubi się pośmiać:
Tylko Chuck Norris po myciu zęby suszy na wietrze, a potem idzie rozmawiać z cyklopem w cztery oczy... ;-)
2.15.2018
Tobiasz w Jak często trzeba wymieniać szczoteczkę do zębów?:
A ja korzystam ze szczoteczki pół roku i wszystko jest w porządku! Bo na zmianę myję szczoteczką ręczną i elektryczną, czyli szczoteczka oraz końcówka od elektrycznej wystarczają mi na 2 razy dłużej :-)
2.11.2018
Natan w Mini nici dentystyczne:
Dobra sprawa takie małe nici dentystyczne! Drobiazg, ale bardzo użyteczny.
2.8.2018
Krysia K. w Jak długo myć zęby? Praktyczna pomoc:
Z moimi dzieciakami miałam problemy, ciężko było zachęcić do dokładnego szczotkowania. My poradziliśmy sobie myjąc zęby razem - dzieci patrzyły jak myjemy oraz jak długo myjemy daną ćwiartkę szczęki. Później przez jakiś czas klepsydra służyła im za przypomnienie :-)
2.2.2018
Mirosław Zakrzewski w Krokodylek zębuszek:
:)))) dentysta saper! mam na myśli u dentysty w sapera, ale jaja...
1.30.2018
Katarzyna Konopnicka w Jak często trzeba wymieniać szczoteczkę do zębów?:
A ja jestem mocno zdziwiona czemu ludzie przez tak długi czas używają jednej szczoteczki. Przecież to logiczne, że nic nie trwa wiecznie i rzeczy najnormalniej w świecie się zużywają. A po końcówce od szczoteczki to doskonale widać. Włosie zaczyna wyginać się we wszystkie strony jak włosy szalonego profesora. I nic nie da moczenie w wodzie utlenionej, ponieważ nie o bakterie tu chodzi, tylko o utratę właściwości. Takie powyginane włosie nie czyści dobrze przestrzeni międzyzębowych.
1.26.2018
Misiek w Na wesoło u dentysty:
Obśmiałem się jak norka :) Dowcipy podobne do tych o blondynkach. W sumie to każdemu kto ma dentofobię można zalecić wsparcie takimi dowcipami. No chyba, że delikwent nie ma poczucia humoru.
1.23.2018
Włodek w Krokodylek zębuszek:
Oj, ale palnąłem! Nie oswoić dentystę, tylko oswoić z dentystą! Bardzo bardzo przepraszam!
1.20.2018
Włodek w Krokodylek zębuszek:
Świetny sposób aby oswoić dentystę!
1.19.2018
Msiek w Krokodylek zębuszek:
Ale czadzik! Pamiętacie na starym Windowsie taką grę saper? To jest taka wersja u dentysty: krokodyl saper :)
1.17.2018
Waldek Zylbert w Jak często trzeba wymieniać szczoteczkę do zębów?:
no tak, no tak, a ja z jedną szczoteczką jechałem pół roku... ale dobrze, że dentysta przypomina! :-)
1.12.2018
Eleonora M. w Próchnica zębów - ilustracja:
Wg mnie to jest dostosowanie ewolucyjne naszego gatunku właśnie! Smród od chorego zęba to wołanie o to, aby zabrać się za ten chory ząb, bo inaczej mogą być bardzo duże problemy. Wiem to po sobie, trochę się nabiegałam po dentystach, bo najpierw nie chodziłam do dentysty z chorym zębem. Bo bałam się. Teraz wiem, że nie miałam czego, bać to się można, jak dziura jest już duża...
1.8.2018
Alina w Próchnica zębów - ilustracja:
A ja ciekawa jestem ile to się musi taki dentysta nawąchać! Bo to wcale nic przyjemnego! Kurcze, normalnie to aż współczuję, przecież jak taki delikwent otworzy paszę i uwolni wyziew, to pewnie przy tym Smok Wawelski to mały pikuś... Może dentysta smaruje sobie pod nosem jakąś mazią jak patomorfolog?
12.27.2017
Włodek w Próchnica zębów - ilustracja:
Pewnie dlatego Matka Natura "obdarzyła" chore zęby wielkim smrodem, aby coś z tym zrobić, żeby inne zęby nie zarazić. Także zęby innych ludzi! Bo każdy gdy poczuje fetor próchnicy zębów daje nogi za pas od takiego osobnika! To jak człowiek skunks. Wiem coś o tym, bo kolega w pracy chodził z psującymi się zębami przez dłuższy czas. Aż w końcu nie wytrzymaliśmy i zrobiliśmy mu na spokojnie wykład, że za niedługo to ludzie będą go omijali szerokim łukiem.
12.22.2017
basia w Smutny dentysta:
hahaha, genialne :D
12.6.2017
Michrun w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
Anton, ale ja kupuję dla czeteroosobowej rodziny. Więc wystarcza gdzieś na 1,5 do 2 lat lat. Zamienniki są wytrzymałe, tylko raz nam się zdarzyło, że przed czasem, czyli przed wymianą końcówki zepsuł się w niej mechanizm poruszający włosiem. A elektryczna szczoteczka wystarcza na długo. Jedną mieliśmy 3 lata. W sumie dalej by działała, ale już tak lekko sfatygowana wyglądała, więc przy okazji jakiejś tam promocji wypatrzyłam nową :-)
11.27.2017
Anton w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
hurtem kupujesz? to by mi na kilka lat starczyło pewnie szybciej by plastik w tych końcówkach do szczoteczek skruszał... a zamienniki chyba nie są tak samo dobre jak oryginały?
11.24.2017
Michrun w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
Odkąd zaczęłam korzystać ze szczoteczki elektrycznej nie widzę możliwości powrotu do zwykłej szczoteczki. Z przyjemnością po myciu oblizuję zęby, to jest niesamowite uczucie. Niektórzy mówią, że taka szczotka dużo kosztuje, bo trzeba jeszcze dokupować drogie końcówki. To nie prawda. Sama szczotka posłuży przez długi czas, liczony w latach. Natomiast końcówki lupuję na Allegro w większej ilości na raz, około 20 sztuk. Wtedy po doliczeniu kosztów transportu cena za jedną końcówkę do szczoteczki wychodzi około 1,2 zł. Są to zamienniki, nie oryginały, ale są dobre, spokojnie wytrzymują 3 miesiące, a potem wiadomo - wymiana, polecam!
11.23.2017
baba w Dowcipy o dentystach:
To z cyklu "przychodzi baba do lekarza": Przychodzi baba do dentysty, a dentysta też baba. ;-) hmmm, jednak ładniej brzmiał gdy przychodzi baba do lekarza...
11.22.2017
Tolas w Jak długo rosną zęby stałe u dzieci?:
Bywają też mutanci ;-) Mój ostatni mleczny ząb wypadł w wieku 19-stu lat. Pamiętam jak to siedziałem na lekcjach i nim kiwałem, aby pozbyć się marudera. W wyniku tego opóźnionego wyklucia stały ząb, który wyszedł w miejsce mleczaka okazał się kikutem, miał być trzonowiec, a bardziej przypomina niedorozwiniętego siekacza.
11.16.2017
Franek w Zły stan zębów polskich dzieci:
Moim zdaniem rodzice powinni bardziej kontrolować stan uzębienia swoich dzieci a także ograniczać słodycze.
11.8.2017
Edyta W. w Ciasto stomatologa:
A ja widziałam kiedyś taki zegar! Oryginalnie prześliczny! Idealnie by pasował z tymi ząbkami na ścianę do gabinetu stomatologicznego :-)
11.2.2017
Stomatologia zachowawcza w Obrzęk dziąsła – jakie przyczyny?:
Niestety pacjenci bardzo często bagatelizują takie objawy jak obrzęk, nie zdając sobie sprawy, że może on prowadzić do poważnych konsekwencji. Także prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty to podstawa zdrowego uzębienia ;)
10.25.2017
Mariola Stefańska w Stomatolog czy dentysta:
Stara dyskusja widzę, ale ciekawa. Super sprawa z tym podziałem, znaczy taka śmieszna jakaś. Ktoś tu chyba coś przekombinował i sztucznie rozdmuchuje temat stomatolog versus dentysta. Mam w rodzinie dentystkę i nigdy nie było z tym problemów, aby zamiennie zwracać się do niej per stomatolog czy dentysta.
10.20.2017
Zofia w Szczoteczka jednopęczkowa:
No oczywiście,tylko jako wsparcie szczotki "normalnej". Trzeba wiedzieć,że jednopęczkowa w niektórych sytuacjach jest konieczna. Podsumowując-szczotka jednopęczkowa służy jako wsparcie szczotki konwencjonalnej.
10.17.2017
Magda Zawadzka w Szczoteczka jednopęczkowa:
Moja znajoma z zawzięciem łososia płynącego w górę rzeki używa takiej szczoteczki jednopęczkowej do mycia każdego zęba z osobna. Każdego! Ale myć po jednym zębie taką szczoteczką? Trzeba być jakimś zębowym wariatem! ;-) Ja się nie przekonałam ale zastanawiam się nad taką szczoteczką jako formą wsparcia, aby pomóc sobie tylko w miejscach trudnodostępnych.
10.17.2017
Ewa w Najczęstsze przyczyny próchnicy:
Nie wiedziałam, że tak wiele rzeczy może spowodować próchnicę.
10.10.2017
Maria w Unikalny odcisk zębów:
Niesamowite, że jesteśmy tacy różnorodni. Niby tacy podobni, a tak unikalni...
10.10.2017
Ewa w Sprzęt dla najmłodszych:
Myślę, że to świetne rozwiązanie dla maluchów :)
10.4.2017
Ewa w Nici dentystyczne woskowane:
Nie wiedziałam, że używanie nici dentystycznych jest tak ważne.
10.3.2017
anetka w Nici dentystyczne woskowane:
Mnie zawsze dziwi, jak mało osób używa nici. A przecież są takie przydatne!
10.3.2017
Ciekawski Zygmunt w Zębowe rekordy Guinness'a:
Ciekawe czy mu te nadmiarowe zęby pomagają czy przeszkadzają. Ja raczej śmiem twierdzić, że to przekleństwo. Te zęby chyba rozpychają te dobrze osadzone. To sprawia wiele komplikacji, nawet i dbanie o higienę jamy ustnej jest zapewne znacząco utrudnione. Także wcale bym się tym nie cieszył.
9.29.2017
Maria w Stomatolog czy dentysta:
A to się narobiło, co za czasy! Niedługo wprowadzą stopnie wtajemniczenia i będziemy musieli zapamiętać tytuł naszego lekarza od zębów, żeby mu przykrości nie zrobić: Dentysta pierwszy stopień edukacji Dentysta drugi stopień edukacji Dentysta trzeci stopień edukacji Dentysta Maestro Stomatolog :-)
9.22.2017
Zenka w Pasta wybielająca – przydatne informacje:
Jak zwykle mnóstwo stomatologicznej wiedzy, także w komentarzach. Może ta wiedza z komentarzy nie jest profesjonalna, ale praktyczna :-D
9.19.2017
Krysia M. w Pasta wybielająca – przydatne informacje:
Mój sposób może jest wiejski, ale skuteczny! Dobra opalenizna wzmacnia biel zawartości mej paszczy, hi hi hi
9.14.2017
Magda w Pasta wybielająca – przydatne informacje:
A ja mam sposób na podkreślenie bieli zębów. Należy użyć soczystą szminkę! :-)
9.13.2017
Iwona w Sprzęt dla najmłodszych:
Śpiewające zające są bezkonkurencyjne! Nasze dzieciaki lubią je dusić równocześnie, wtedy zające robią śmieszny chór :)
9.11.2017
Profilaktyka zdrowych zębów w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Dieta ma ogromny wpływ na kondycję naszych zębów. Dlatego mówimy zdecydowane NIE słodyczom oraz produktom wysoko przetworzonym. Pamiętajmy także o częstym myciu zębów.
9.8.2017
Stomatologia zachowawcza w Zbliża się przegląd uzębienia:
Bardzo dobrze! Trzeba regularnie dbać o zęby :) Kontrolne wizyty u dentysty pozwalają na wczesne wychwycenie drobnych nieprawidłowości w strukturze zęba, dzięki czemu można szybko wyleczyć próchnicę.
9.7.2017
Edmund Z. w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Zauważyłem, że jest bardzo cieżko przełamać nawyki. Mianowicie chodzi o przygotowywanie jogurtów. Pierwsza myśl: to zajmie czas, teraz go nie mam! Kiedy indziej za to myśli atakowały: e tam takie gadanie, przecież co to zmieni? Tego typu podkopywanie zamiaru często występuje w ludzkiej głowie. Wiem, bo rozmawiam na te tematy z innymi. Co w takim razie zrobić? Zmusić się na początku, aby przełamać opór i zacząć działać. Robić na początku na siłę, po to, aby utrwalić nowy nawyk. Do tego ile się tylko da wychwalać przygotowany jogurt. Wychwalać pod niebiosa, że zdrowy, że to naturalna słodycz z witaminami itd. W ten sposób wydepcze się nowy szlag w umyśle :-) I prawie bym zapomniał - dziękuję za kolejną garść praktycznej wiedzy!
9.7.2017
Piękny uśmiech w Definicja pięknego uśmiechu:
Takie kanony piękna to już chyba do nas nigdy nie powrócą ;) Piękne, zdrowe, śnieżnobiałe zęby to teraz standard!
9.6.2017
Olek w Definicja pięknego uśmiechu:
To japońska wróżka zębuszka! ;-)
9.4.2017
Mirka w Definicja pięknego uśmiechu:
co to za baba jaga???! :-o
9.4.2017
Katarzyna Jackowska w Biały lapis:
Biał lapis - genialna sprawa! Z drugim maluchem na to przyjdę, nie będzie straszył zębami pirata jak jego brat! Oczywiście mam na myśli normalny lapis, a nie próchnicę :)))))
8.31.2017
Majka w Prawidłowa technika mycia zębów szczoteczką manualną:
Potwierdzam! Zrobiłam test wśród bliskich i szczęka przysłowiowo znalazła mi się na podłodze. Jedyne co wiedzieli prawidłowo, że trzeba myć zęby minimum 2 minuty i że 2 lub 3 razy dziennie. Ale gdy pytałam o ruchy szczoteczką to cisza, albo komentarze w stylu: równo po wszystkich zębach...
8.28.2017
Arleta w Prawidłowa technika mycia zębów szczoteczką manualną:
Mycie zębów to czasami temat tabu. Niby każdy wie jak prawidłowo myć zęby, lecz gdy zapytam o szczegóły to... No właśnie, często wśród bliskich widzę brak podstaw, ale dzięki tej stronie mam gdzie ich odsyłać jako dowód, że moja wiedza nie wzięła się z kapelusza :-)
8.22.2017
Blask Uśmiechu w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Pani Mileno, owoce cytrusowe zawierają dużo kwasów owocowych, które osłabiają szkliwo. Więcej na temat można przeczytać w jednym z naszych starszych wpisów: http://blaskusmiechu.pl/atak-kwasow-owocowych-na-twoje-zeby/
8.18.2017
Theo91 w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Przydatne info, dzięki!
8.18.2017
Milena w Co jeść, aby zęby były zdrowe?:
Pamiętajmy jednak, że nadmierna ilość owoców cytrusowych ma niekorzystny wpływ na zęby, dlatego spożywajmy je z umiarem. --- Czy mogę prosić o informacje dlaczego owoce cytrusowe w nadmiarze szkodzą zębom?
8.17.2017
Obserwator w Co może powiedzieć o człowieku pasta do zębów:
Wydaje mi się, że odnośnie drugiej tubki od lewej jest zbytnie uproszczenie. Mianowicie czy pasta do zębów jest zawijana od strony etykiety? Ten trop może pomóc w określeniu jak mocno osoba jest skłonna do depresji. Jeśli zawija ukrywając nazwę to bardzo! ;-p
8.16.2017
bonczek w Szyna relaksacyjna - relacja pacjenta:
zacząłem szukać, bo z rana szczęka mnie boli coraz bardziej też widzę lekko starte zęby bałem się, że wkładka relaksacyjna to ból lub obciach ale im więcej znajduję informacji tym bardziej jestem zdecydowany szyna jest prawie niewidoczna podejrzewam też, że nie boli, skoro do zębów dopasowana
8.9.2017
TOmasz w Czy lekarz dentysta może wystawić L4?:
Miałem sytuację, która opisana jest w drugiej części artykułu. Po wyrwaniu ósemki przyszedłem do pracy, ale z powodu bólu i opuchnięcia nie mogłem normalnie pracować (praca w banku na infolinii). Zwolniłem się i poszedłem po L4, które otrzymałem, ale pani doktor nie była tym faktem pocieszona.
8.4.2017
kinomanka w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
A uzębienie Ernest Borgnine? Cudowny aktor, biła od niego pogoda ducha i spokój. I co z tego, że miał takie szpary w uzębieniu? Dodawały urody i tyle.
8.4.2017
Jasia w Lapisowanie zębów mlecznych:
Trudno mi było przekonać moje dziecko do tego. Czarne zęby kojarzą się z próchnicą, wyglądają fatalnie. Ale nie poddaliśmy się z mężem i dzień w dzień tłumaczyliśmy co zaowocowało pozytywnym skutkiem. Mleczaki i tak niedługo wypadną, a nie zarażą zdrowych zębów. Czyli oszczędność pieniędzy, czasu i bólu!
8.3.2017
Mirek w Szyna relaksacyjna - relacja pacjenta:
bo to tak jest, że człowiek w pierwszym tygodniu wypoczywa zapominając o pracy, o codziennych obowiązkach, no i wychodzi z niego stres... czasami dużo stresu więc dalej zgrzyta zębami ja potrzebuję 2 tygodni wypoczynku i faktycznie super to wypoczywam 3 - 4 dni! :-) pierwszy tydzień to leczenie ran, czyli przyzwyczajanie się do wypoczynku potem te 3 - 4 dni relaksu a pod koniec drugiego tygodnia powraca świadomość, że wracam do pracy i znowu jest potrzebna szyna relaksacyjna, bo zaczynam zgrzytać zębami...
7.28.2017
Bożena w Szyna relaksacyjna - relacja pacjenta:
Jaką moc ma szyna relaksacyjna przekonaliśmy się na wakacjach. Mój mąż zapomniał jej spakować. Już po kilku dniach nad ranem szczęka dała bolesnie o sobie znać. Biedaczek myślał, że na wakacjach będzie wyluzowany, ale stres gdzieś tam jednak się kumuluje i w nocy zęby ostro pracują. Podsumowując - szyna relaksacyjna to wielka ulga, ale trzeba ją systematycznie używać!
7.21.2017
Karola w Stomatolog patrzy w niebo i widzi...:
Spojrzenie na chmurkę i od razu wiadomo czym to jest :) Świetne zdjęcie Chmury niekiedy układają się w niesamowite kształty. Wystarczy tylko spojrzeć w niebo i zwrócić na nie uwagę. Pozdrawiam
7.20.2017
Dentysta Września w Lapisowanie zębów mlecznych:
Wielu pacjentów błędnie zakłada, że leczenie zębów mlecznych jest niepotrzebne. I w tej kwestii raczej niewiele się zmieni ;)
7.14.2017
Władek w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
Znam kilkanaście osób ze szparką. Nawet nie wiedziałem, że to jest diastema. Nie wiem co jest na rzeczy, iż tak ludzie reagują nerwowo. Jeden jest wysoki, inny niski. Jeden ma zęby jaśniejsze, inny ciemniejsze. Jeden ma szparkę między jedynkami, inny nie ma tej szparki. Różnimy się i to jest piękne i to należy szanować i doceniać...
7.14.2017
Mirabela w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
Hej Kolorowa! Ja też bardzo lubię te szparki :-) ale to nie prawda, że diastema to tragedia i zęby wypadają. W samym artykule masz to przecież wyjaśnione. Diastema fizjologiczna nie wymaga leczenia, bo się przerwa zrasta. Diastema rzekoma - tu zależy czy zęby są nadmiarowe, czy jest ich brak - powyżej ładnie to opisano. A diastema prawdziwa to chyba ta najpopularniejsza, zazwyczaj ludzie nic z tym nie robią, bo po co, to taki sympatyczny znak rozpoznawczy :-)
7.5.2017
Kolorowa Dziewczyna w Diastema – defekt estetyczny, który nie zawsze za defekt jest uznawany:
Mój chłopak ma przerwę między zębami i nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak by on wyglądał bez niej. Diastema dodaje mu tyle uroku! I w niczym diastema nie przekszadza, bo niektórzy straszą, że żeby szybciej wypadną. A to nie jest prawda!
7.2.2017
Marcin P. w Halitoza - przykry zapach z ust:
sie zmeczylem tiktakami stwierdziłem - koniec! i mam dość! ile można łykać i psikać odświeżacze?! najpierw zrobiłem wywiad a potem stopniowo: 1. prócz mycia zębów mycie języka 2. na wieczór płukanie wodą utlenioną ale tak bez przesady bo sie pieni jak wściekła i smrodek zniknął :-)
6.28.2017
BoiDudek w Hipnoza u stomatologa?:
A ktoś słyszał o wykorzystaniu hipnozy jeśli chodzi o dentofobię?
6.21.2017
Alina w Zęby i wakacje:
Nie rozumiem takiego podejścia, że wakacje to już się nie myje zębów. Dziwne, powiem nawet dosadniej - głupie. W wakacje człowiek odpoczywa od pracy, od nadmiaru obowiązków, a co to ma do rzeczy z higieną osobistą? Nie można postawić znaku równości pomiędzy wakacyjnym odpoczynkiem, a zaniedbaniem higieny. Szczotkujemy i nitkujemy normalnie, każdego dnia, obojętnie czy to wakacje czy zwykły roboczy dzień.
6.18.2017
Ewelina w Hipnoza u stomatologa?:
To dopiero specjalizacja! Stomatolog hipnotyzer! Chciałabym, żeby taka była. Rewelacja! codziennie dokładnie myjesz zęby... codziennie dokładnie myjesz zęby... codziennie dokładnie myjesz zęby...
6.14.2017
Zbigniew Z. w Zęby i wakacje:
"Zamiast korzystać z wakacji będziesz szukać pomocy u stomatologa." Miałem kiedyś wakacje pełne przygód. Przygód w gabinecie... Dentysta mi zapewnił najwięcej wakacyjnych atrakcji. Także warto systematycznie robić przegląd zębów!
6.10.2017
Danka co lubi liczyć w Gimnastyka u stomatologa!:
ostre zawodniczki ja dolcizyłam do 761! ;-)
6.5.2017
Kubasinski w Gimnastyka u stomatologa!:
Muszę zmienić siłownię ! a po ile serii robicie? liczę i liczę 159 i 160 i 161 kurcze, mocne babki! ;-)
5.30.2017
Antoni w Nalot na języku:
Potwierdzam! Gdy paliłem miałem dużo biało żółtego nalotu. Po rzuceniu nalot na języku znacznie się zmniejszył i zmienił się na białawy. Warto podczytać czasem artykuły stomatologa, bo człowiek się uspokaja. Myślałem, że to jest coś nieprawidłowe, no bo innym do buzi nie zaglądam, więc nie wiem ile tego nalotu na języku ma być. Dziękuję za wiedzę!
5.27.2017