70 ostatnich komentarzy

Mralek w Próchnica zębów:
o kurczaki! ile tu wiedzy! normalnie robię kawę i siedzę do północy i wszystko wyczytam co dentysta napisał :)))))
8.20.2018
Mirabelka w Próchnica zębów:
Piękne wyjaśnienie! Rzeczowe i zwarte, bardzo dziękuję! I pozdrawiam stomatologa który prowadzi ten blog :)
8.16.2018
Marylka w Jak dbać o zęby?:
Tradycyjnie dostałam garść praktycznej wiedzy! Jak ja lubię tu zaglądać :-)
8.3.2018
Michalina w Stomatolog czy dentysta:
Bo to dentysta, a gdyby była stomatologiem to nie wiem czy już by było tak prosto ;-p
8.1.2018
Emil w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Mycie szyny relaksacyjnej samą wodą po jakimś czasie nie wystarcza. Super, że na to wpadłem, bo zapach od szyny mnie trochę drażnił. Woda utleniona czyni cuda, dosłownie :-) bo jeszcze plastik wkładki zaczął błyszczeć, a był matowy. Na tej stronie widziałem artykuł z opisem zastosowania wody utlenionej. Jestem pod wrażeniem i dziękuję za takie cenne rady!
7.28.2018
Macieja w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
Polecam normalną szczoteczkę elektryczną, bez wodotrysków, zwykła firmowa jakaś, do której dokupisz końcówki na Allegro. To nei prawda, że te szczoteczki krótko działają. Moja po ponad 2,5 latach intensywnego używania przez 2 osoby nadal działa, ale właśnie coś z baterią się stało i już znacznie krócej wytrzymuje. Teraz starcza na jedno normalne mycie, a drugie jest na zwolnionym tempie, ale też czyści. Wg mnie to dobry wynik na rzecz, z której się dużo korzysta. Jakby nie patrzeć to elektryczna szczoteczka do zębów dzień w dzień minimum 4 razy działała, a bywało że od święta po obiedzie szczoteczka poszła w ruch.
7.16.2018
Renata w Trochę śmiechu po strasznym meczu:
Śmiech to zdrowie! Dziękuję za porcję lekarstwa, nawet jeśli pochodzi ono z gabinetu stomatologicznego to i tak jest smakowite :)
7.11.2018
Andrzej w Trochę śmiechu po strasznym meczu:
Nasi dali ciała na całego, nawet ten trzeci mecz, który wygrali był słaby. Końcówka na stojąco, mogliby od razu się położyć na murawie... Potwierdzam, każdą durnotę trzeba obśmiać, będzie lżej się żyło. Dziękuję za stomatologiczne poczucie humoru :-)
7.6.2018
Marian Zagórski w Trochę śmiechu po strasznym meczu:
Dziękuję! Dentysta na wesoło się sprawdza. Choć ja już po kilku odwiedzinach gabinetu nie muszę leczyć dentofobii. Dziękuję i do zobaczenia!
6.29.2018
Stefan w Trochę śmiechu po strasznym meczu:
obśmiałem się jak dziki dzik! oj sie to bardzo przydało po tragedii na stadionach mundialowych trauma do końca życia ;-) chyba, że inne pokolenie naszych piłkarzy zacznie dobrze grać!
6.26.2018
Nata w Dentysta na wesoło:
przychodzi baba do dentysty a dentysta też baba :))))))))
6.21.2018
Milka w Dentysta na wesoło:
Oj taaaaak, śmiech to podstawa. Pewnie nasza cywilizacja dawno by wyginęła, gdyby nie potrafiła okazywać tej radości. A obśmiać dentystę warto! Nie wyśmiać, lecz te strachy z gabinetu stomatologicznego obśmiać, dlatego dowcipy o dentystach są tak potrzebne :-)
6.18.2018
Emilka w Dentysta na wesoło:
Śmiech rozbraja strachy :-) dlatego tak uwielbiam kabarety, no i dowcipy o dentystach. Dziękuję za masaż brzuszka! :)
6.13.2018
Magda K. w Paradontoza - objawy, jak leczyć:
Potwierdzam! Czułam od jakiegoś czasu dziwny nieprzyjemny zapach z ust, wystarczyło usunąć kamień, głównie chodzi o poddziąsłowy! Mam spokój jak po użyciu czarodziejskiej różdżki :)
6.8.2018
Ela w Paradontoza - objawy, jak leczyć:
I dlatego właśnie używam nici dentystycznych! Kochana pani stomatolog wyjaśniła o co chodzi z kamieniem nazębnym, że to właśnie jest tak straszna paskuda odpowiedzialna za wypadanie zębów. Oczywiście o odwiedzinach w gabinecie nie zapominam. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam! :-)
6.4.2018
Arleta S. w Paradontoza - objawy, jak leczyć:
Aż głupio się przyznać, że człowiek tak mało wie o swoim uzębieniu. Kto by pomyślał, że pod dziąsłami też robi się kamień i to on jest odpowiedzialny za obluzowanie zębów. No jestem zadziwiona!
5.29.2018
Blask Uśmiechu w Paradontoza - objawy, jak leczyć:
Tak, kamień nazębny który widzimy jest małym utrapieniem, głównie estetycznym. Za to ten kamień, który znajduje się poniżej linii dziąseł, czyli jest niewidoczny, to właśnie on odpowiada za niemiły zapach z buzi oraz za paradontozę.
5.11.2018
Walery w Paradontoza - objawy, jak leczyć:
łojajejku! że nie wiedziałem tyle złego o tym kamieniu! to przez taki gupi nalot na zębach one wypadują?
5.11.2018
Krysia R. w Koszty leczenia zębów:
Stare mądre porzekadło głosi: lepiej zapobiegać niż leczyć... Czyli warto pielęgnować zawartość swojej paszczy, aby uniknąć drogiego leczenia. A przeglądy w gabinecie są częścią tej pielęgnacji. Wtedy też gabinet stomatologiczny przestaje kojarzyć się z przymusowym leczeniem i z wielkim finansowym wydatkiem.
5.6.2018
Magda w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Jak dobrze, że są takie miejsca w sieci, gdzie ludzie dzielą się wiedzą! Szyna relaksacyjna mojego małżonka ogromnie mnie męczyła. Smrodkiem... Zastosowałam ten super patent z wodą utlenioną i ten przykry zapach unicestwiłam :) Pozdrowienia dla pana Mirka, który to opisał i oczywiście dla całej załogi Blask Uśmiechu!
5.2.2018
Aga w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
A mówią, że zgrzytają zębami sknery, to ja jestem sknera? Dentysta mówi, że nie, ale nie wiem czy mnie pociesza ;-)
4.30.2018
Marzena w Medale dla dzielnych kobiet!:
a koleżanka mówiła, że to najlepszy stomatolog w mieście! tylko tego złota mężowi nie mogę pokazać, bo mnie więcej do dentysty nie puści! hi hi hi
4.27.2018
Ciekawska Ela w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Śmieszna nazwa - szyna relaksacyjna. Tak, przywal sobie szyną, to w głowie zadzowni i się zrelaksujesz, a może jak sobie wsadzisz drugą taką na drugą szczęke to sie tory zrobią :)))))) kto to wymyślił, aby na wkładki nazębowe mówić szyna?
4.26.2018
Mirek Z. w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Dostałem diagnozę: bruksim. Nie wiedziałem, że moje zgrzytanie zębami to choroba. Super, że są te wkładki, te szyny relaksacyjne. No ale po jakimś czasie ta "szyna" zaczęła podśmierdywać. Skorzystałem z nabytej tu wiedzy i wykorzystałem wodę utlenioną. Ha! Wystarczy wkładkę paszczową systematycznie myć i co kilkanaście dni potrzymać w wodzie utlenionej, albo dobrze zlać wodą utlenioną i zostawić, niech ta woda, która przylgła zadziała. I szyna pachnie jak nowa :)
4.25.2018
Tomisław w Złoty medal od dentysty dla panów!:
Złoto od dentysty kojarzy się tylko z jednym - ze złotym zębem. I jak tu znajomym powiedzieć, że zdobyłem złoto u dentysty? ;-) Super pomysł, pozdrawiam najlepszego stomatologa w mieście!
4.25.2018
Anna Poloni w Metoda infiltracji próchnicy z ICON:
oj jak ja się namęczyłam przez te białe plamy! Długo chodziłam z białymi plamami myśląc że to koniec. Sie nastawiłam na tą ozobę do końca życia. A tu taka niespodzianka u mojego dentysty! Radości po pachy, a nawet po górną szczękę! Bo jeszcze zęby uratowałam :) Śmiech śmiechem, ale nie wiedziałam, że białe plamy są takie groźne. Wielka ulga, że w Bydgoszczy mamy takie rzeczy u stomatologa, pozdrawiam!
4.23.2018
Mariolka w Zmiana w dojeździe do gabinetu w związku z remontem ulicy Glinki:
Współczuję mieszkańcom Glinek i okolicy. Zapewne od kilku miesięcy mają nie lada atrakcję. Sama kilka razy widziałam za dnia jak przebiega praca. Właściwie to jak przebiega brak pracy. Ale do mojego ulubionego gabinetu stomatologicznego dojazd jest bezproblemowy Boya Żeleńskiego od strony Wojska Polskiego. Tylko te osoby, które jadą Glinkami od Magnuszewskiej to się zdziwią. Oj zdziwią, bo było zapowiadane przez urzędników, że będzie przejazd, tymczasem urzędnicy mieli na myśli Glinki w jakimś innym mieście chyba ;-)
4.17.2018
Lecka w Jak często myć zęby?:
Warto zauważyć, że poranne mycie w celu usunięcia płytki bakteryjnej dobrze jakby odbywało się jeszcze nim zjemy śniadanie, ponieważ płytka bakteryjna od razu wchodzi w reakcję z węglowodanami mając z nich pożywkę. Co do ilości to we wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. 3-4 razy w ciągu dnia myślę, że wystarczy. Dużo osób nie myję, zębów po obiedzie w pracy. Zupełnie tego nie rozumem, jakby wszyscy wstydzili się, że dbają o zęby i świeży oddech :)
4.6.2018
Jurajska w Jak długo myć zęby? Praktyczna pomoc:
Można też liczyć do 30 na każdą ćwiartkę. Klepsydry są super dla dzieci, stają się bardziej skupione. Innym świetnym pomysłem dla dzieci jest puszczanie lubianej piosenki, która trwa te 2-3 minuty.
4.6.2018
Jurajska w Rozwój próchnicy oraz wpływ chorych zębów na całe ciało:
Niestety wiele osób nie wie czym skutkuje kamień nazębny. Szkoda, staram się edukować jak mogę, ale z taką wiedzą każdy powinien wychodzić ze szkoły.
4.4.2018
Krystiano w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Nasłuchałem się u dentysty, bo zęby zjadam, bo głowa boli i strzela coś w stawach. Wróciłem do domu i poczytałem i obejrzałem film. I jestem w szoku! W życiu bym nie powiedział, że jest taka jednostka chorobowa jak bruksizm. Tymczasem zgrzytanie zębami na wielki negatywny wpływ na moje życie i należy tym się zająć. Warto chodzić do dentysty!
3.30.2018
Magdalena w Biały lapis:
Potwierdzam - biały lapis to genialna sprawa! Pierwszy ząb ratowaliśmy klasycznym lapisem, czyli wyszły ciemne straszące miejsca na zębie. Potem, gdy dowiedziałam się, że jest coś takiego jak biały lapis bez wahania skorzystałam. Teraz na zębach mojego synka nie ma śladu. Czemu nikt wcześniej nie wymyślił białego lapisu...
3.23.2018
Antoni G. w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Zgrzytanie zębami to poważny problem. Czasami słyszę, że to problem ludzi złośliwych, bo zgrzytają zębami ze złości. To nie prawda. Mnie to dopadło, a jestem spokojny. Może jestem spokojny, bo w nocy ze mnie stres wyłazi i zgrzytam zębami w wyniku "przetrawiania" zgromadzonego stresu. Różne są koncepcje, ale ta jak dla mnie ma sens i dobrze tłumaczy to zjawisko. Tak czy inaczej wkładkę, czyli szynę relaksacyjną musiałem nabyć. Czyli udałem się do dentysty. To sprawiło, że poszukałem także innej drogi rozwiązania problemu - Zacząłem przyglądać się swojemu życiu i zwracać uwagę co może drażnić moją psychikę, co ma taki stresogenny wpływ. I przemodelowałem swoje podejście do róznych życiowych problemów i wyzwań. Poza tym więcej czasu poświęcam na zajęcia odstresowujące. Czyli na coś co jest miłe mojemu duchowi. Dla każdego może to być co innego, więc nie wymieniam co na mnie wpływa odprężająco. Ważne, aby zacząć działać w tym kierunku. Na koniec podkreślę tylko znaczenie stomatolog. Bez wkładki "zjadłbym" swoje zęby. Czyli starł je. Tak więc pomoc w postaci szyny relaksacyjnej jest nieodzowna. Ale druga połowa tej pomocy to wsparcie psychiczne oraz wytłumaczenie. Pani wyjaśniła mi w czym problem. Dzięki temu mogłem zacząć działać w dobrym kierunku. Dziękuję i pozdrawiam moją ulubioną dentystkę! Do wielu chodziłem, a od kliku lat jest tylko Blask Uśmiechu :-)
3.20.2018
Paciorek w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Mnie hasło bruksizm dopadło gdy w końcu żona mnie do przychodni wysłała. Bo mnie szczęka coraz bardziej zaczynała boleć. Lekarz od razu do dentysty wysłał i sprawa się wyjaśniła. Ból ustąpił, no i zęby i zawiasy uratowane!
3.17.2018
Michał w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Przygotowanie wkładek wygląda tak, że dentysta robi odcisk zębów. Przykłada coś jak plastelina i bierze odcisk dolnej szczęki :-) Mogę powiedzieć krótko - głupi byłem, że wcześniej nie szukałem pomocy w temacie nocnego zgrzytania zębami. Różnica nieziemska!
3.15.2018
Ziemlewski w Dbanie o zęby zaczyna się już u niemowląt:
Jestem jak najbardziej za tym aby dbać o zęby swoich pociech im wcześniej o tym pomyślimy tym lepiej. Masaż i dbanie o hiegienę dziąseł a póżniej szczotkowanie pierwszych ząbków to bardzo dobry poczatek, który może zapobiec chorobom jamy ustnej. Następnym istotnym krokiem są pierwsze wizyty u dentysty, ważne aby wybrać odpowiedni gabinet i specjalistę z prawziwego zdarzenia. Warto zasiągnąć opinii u koleżanek,sprawdzona klinika z dobrymi opiniami to zawsze dobry wybór.
3.15.2018
Magda Kędziora w Aparat ortodontyczny - zagrożenia:
Stanowczo polecam psikadło do jamy ustnej! Znaczy irygator :-) W przypadku mojej nastoletniej pociechy doskonale się sprawdził. Bardzo dobrze oczyszcza wszelkie zakamarki. Kosztuje troszkę więcej niż elektryczna szczoteczka do zębów, a ile zaoszczędziliśmy czasu i pieniędzy na leczeniu zębów to trudno oszacować.
3.14.2018
Basia w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Przepraszam za pytania laika, ale nigdy nie miałam z tym do czynienia. Czy to boli? Chodzi o przygotowanie tych wkładek. Obserwuję o siebie rosnące objawy zgrzytania zębami w nocy i zastanawiam się nad czymś takim jak szyna relaksacyjna, choć pojęcie to brzmi dla mnie bardzo orientalnie.
3.13.2018
Michał w Bruksizm - zgrzytanie zębami:
Bruksizm, ten termin gdy dentysta mi powiedział po raz pierwszy zabrzmiał jak z rynku, bo pomyślałem o jakiś egzotycznych warzywach :) Ale uśmiech szybko zniknął, bo okazał się duży problem. Zgrzytam zębami przez sen. Przez to zęby i szczęka zaczynają boleć. Dobrze, że u dentysty takie cuda oferują. Choć i tu nazwa jakaś bardzo dziwna: szyna relaksacyjna. Szyny to tramwajowe :) Tak czy siak jestem wniebowzięty, bo po tygodniu czuję ogromną poprawę. Wielka ulga.
3.9.2018
Agnieszka Z. w Płukanki z zawartością alkoholu:
W naszej cywilizacji wiele głupot występuje, w dodatku bardzo szkodliwych. Niestety to norma, że człowiek popełnia błędy. Tylko w ten sposób następuje rozwój, oczywiście jeśli wyciąga się wnioski. Ja mam delikatne dziąsła i zęby. Już po dwóch dniach używania płukanki z alkoholem czułam coś dziwnego na dziąsłach i zębach. Także to zpostawiam każdej osobie do osobistego rozważenia. W razie zbędnego wydatku, jeśli by się okazało, że płukanka z alkoholem jest jednak za mocna i podrażnia zęby oraz dziąsła, to pozostaje skorzystać z najprostszej pomocy - rozrzedzić płukankę wodą :-)
3.6.2018
Zbigniew w Płukanki z zawartością alkoholu:
A ja nie wiem o co taki hałas? No ludzie, toż to zwykła płukanka, trochę w buzi poszczypie i przejdzie. A przynajmniej wszystkie zarazki wypali. Jakby to szkodliwe było to by nie robili. A tu zaraz tak się przejmują.
3.1.2018
Agnieszka Z. w Płukanki z zawartością alkoholu:
Tak tak, był czas jak moje koleżanki tak się podniecały płukankami, a potem sie okazało, że mają coś nie tak z dziąsłami. Przesadziły, a ja mówiłam że z rozwagą, bo alkohol szkodzi żywym komórkom.
2.26.2018
ewka w Wesoły stomatolog...:
hahaha, najlpeszy był ten pierwszy kawał :P
2.19.2018
Milena w Dentysta też lubi się pośmiać:
Tylko Chuck Norris po myciu zęby suszy na wietrze, a potem idzie rozmawiać z cyklopem w cztery oczy... ;-)
2.15.2018
Tobiasz w Jak często trzeba wymieniać szczoteczkę do zębów?:
A ja korzystam ze szczoteczki pół roku i wszystko jest w porządku! Bo na zmianę myję szczoteczką ręczną i elektryczną, czyli szczoteczka oraz końcówka od elektrycznej wystarczają mi na 2 razy dłużej :-)
2.11.2018
Natan w Mini nici dentystyczne:
Dobra sprawa takie małe nici dentystyczne! Drobiazg, ale bardzo użyteczny.
2.8.2018
Krysia K. w Jak długo myć zęby? Praktyczna pomoc:
Z moimi dzieciakami miałam problemy, ciężko było zachęcić do dokładnego szczotkowania. My poradziliśmy sobie myjąc zęby razem - dzieci patrzyły jak myjemy oraz jak długo myjemy daną ćwiartkę szczęki. Później przez jakiś czas klepsydra służyła im za przypomnienie :-)
2.2.2018
Mirosław Zakrzewski w Krokodylek zębuszek:
:)))) dentysta saper! mam na myśli u dentysty w sapera, ale jaja...
1.30.2018
Katarzyna Konopnicka w Jak często trzeba wymieniać szczoteczkę do zębów?:
A ja jestem mocno zdziwiona czemu ludzie przez tak długi czas używają jednej szczoteczki. Przecież to logiczne, że nic nie trwa wiecznie i rzeczy najnormalniej w świecie się zużywają. A po końcówce od szczoteczki to doskonale widać. Włosie zaczyna wyginać się we wszystkie strony jak włosy szalonego profesora. I nic nie da moczenie w wodzie utlenionej, ponieważ nie o bakterie tu chodzi, tylko o utratę właściwości. Takie powyginane włosie nie czyści dobrze przestrzeni międzyzębowych.
1.26.2018
Misiek w Na wesoło u dentysty:
Obśmiałem się jak norka :) Dowcipy podobne do tych o blondynkach. W sumie to każdemu kto ma dentofobię można zalecić wsparcie takimi dowcipami. No chyba, że delikwent nie ma poczucia humoru.
1.23.2018
Włodek w Krokodylek zębuszek:
Oj, ale palnąłem! Nie oswoić dentystę, tylko oswoić z dentystą! Bardzo bardzo przepraszam!
1.20.2018
Włodek w Krokodylek zębuszek:
Świetny sposób aby oswoić dentystę!
1.19.2018
Msiek w Krokodylek zębuszek:
Ale czadzik! Pamiętacie na starym Windowsie taką grę saper? To jest taka wersja u dentysty: krokodyl saper :)
1.17.2018
Waldek Zylbert w Jak często trzeba wymieniać szczoteczkę do zębów?:
no tak, no tak, a ja z jedną szczoteczką jechałem pół roku... ale dobrze, że dentysta przypomina! :-)
1.12.2018
Eleonora M. w Próchnica zębów - ilustracja:
Wg mnie to jest dostosowanie ewolucyjne naszego gatunku właśnie! Smród od chorego zęba to wołanie o to, aby zabrać się za ten chory ząb, bo inaczej mogą być bardzo duże problemy. Wiem to po sobie, trochę się nabiegałam po dentystach, bo najpierw nie chodziłam do dentysty z chorym zębem. Bo bałam się. Teraz wiem, że nie miałam czego, bać to się można, jak dziura jest już duża...
1.8.2018
Alina w Próchnica zębów - ilustracja:
A ja ciekawa jestem ile to się musi taki dentysta nawąchać! Bo to wcale nic przyjemnego! Kurcze, normalnie to aż współczuję, przecież jak taki delikwent otworzy paszę i uwolni wyziew, to pewnie przy tym Smok Wawelski to mały pikuś... Może dentysta smaruje sobie pod nosem jakąś mazią jak patomorfolog?
12.27.2017
Włodek w Próchnica zębów - ilustracja:
Pewnie dlatego Matka Natura "obdarzyła" chore zęby wielkim smrodem, aby coś z tym zrobić, żeby inne zęby nie zarazić. Także zęby innych ludzi! Bo każdy gdy poczuje fetor próchnicy zębów daje nogi za pas od takiego osobnika! To jak człowiek skunks. Wiem coś o tym, bo kolega w pracy chodził z psującymi się zębami przez dłuższy czas. Aż w końcu nie wytrzymaliśmy i zrobiliśmy mu na spokojnie wykład, że za niedługo to ludzie będą go omijali szerokim łukiem.
12.22.2017
basia w Smutny dentysta:
hahaha, genialne :D
12.6.2017
Michrun w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
Anton, ale ja kupuję dla czeteroosobowej rodziny. Więc wystarcza gdzieś na 1,5 do 2 lat lat. Zamienniki są wytrzymałe, tylko raz nam się zdarzyło, że przed czasem, czyli przed wymianą końcówki zepsuł się w niej mechanizm poruszający włosiem. A elektryczna szczoteczka wystarcza na długo. Jedną mieliśmy 3 lata. W sumie dalej by działała, ale już tak lekko sfatygowana wyglądała, więc przy okazji jakiejś tam promocji wypatrzyłam nową :-)
11.27.2017
Anton w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
hurtem kupujesz? to by mi na kilka lat starczyło pewnie szybciej by plastik w tych końcówkach do szczoteczek skruszał... a zamienniki chyba nie są tak samo dobre jak oryginały?
11.24.2017
Michrun w Szczoteczka elektryczna - zagrożenia:
Odkąd zaczęłam korzystać ze szczoteczki elektrycznej nie widzę możliwości powrotu do zwykłej szczoteczki. Z przyjemnością po myciu oblizuję zęby, to jest niesamowite uczucie. Niektórzy mówią, że taka szczotka dużo kosztuje, bo trzeba jeszcze dokupować drogie końcówki. To nie prawda. Sama szczotka posłuży przez długi czas, liczony w latach. Natomiast końcówki lupuję na Allegro w większej ilości na raz, około 20 sztuk. Wtedy po doliczeniu kosztów transportu cena za jedną końcówkę do szczoteczki wychodzi około 1,2 zł. Są to zamienniki, nie oryginały, ale są dobre, spokojnie wytrzymują 3 miesiące, a potem wiadomo - wymiana, polecam!
11.23.2017
baba w Dowcipy o dentystach:
To z cyklu "przychodzi baba do lekarza": Przychodzi baba do dentysty, a dentysta też baba. ;-) hmmm, jednak ładniej brzmiał gdy przychodzi baba do lekarza...
11.22.2017
Tolas w Jak długo rosną zęby stałe u dzieci?:
Bywają też mutanci ;-) Mój ostatni mleczny ząb wypadł w wieku 19-stu lat. Pamiętam jak to siedziałem na lekcjach i nim kiwałem, aby pozbyć się marudera. W wyniku tego opóźnionego wyklucia stały ząb, który wyszedł w miejsce mleczaka okazał się kikutem, miał być trzonowiec, a bardziej przypomina niedorozwiniętego siekacza.
11.16.2017
Franek w Zły stan zębów polskich dzieci:
Moim zdaniem rodzice powinni bardziej kontrolować stan uzębienia swoich dzieci a także ograniczać słodycze.
11.8.2017
Edyta W. w Ciasto stomatologa:
A ja widziałam kiedyś taki zegar! Oryginalnie prześliczny! Idealnie by pasował z tymi ząbkami na ścianę do gabinetu stomatologicznego :-)
11.2.2017
Stomatologia zachowawcza w Obrzęk dziąsła – jakie przyczyny?:
Niestety pacjenci bardzo często bagatelizują takie objawy jak obrzęk, nie zdając sobie sprawy, że może on prowadzić do poważnych konsekwencji. Także prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty to podstawa zdrowego uzębienia ;)
10.25.2017
Mariola Stefańska w Stomatolog czy dentysta:
Stara dyskusja widzę, ale ciekawa. Super sprawa z tym podziałem, znaczy taka śmieszna jakaś. Ktoś tu chyba coś przekombinował i sztucznie rozdmuchuje temat stomatolog versus dentysta. Mam w rodzinie dentystkę i nigdy nie było z tym problemów, aby zamiennie zwracać się do niej per stomatolog czy dentysta.
10.20.2017
Zofia w Szczoteczka jednopęczkowa:
No oczywiście,tylko jako wsparcie szczotki "normalnej". Trzeba wiedzieć,że jednopęczkowa w niektórych sytuacjach jest konieczna. Podsumowując-szczotka jednopęczkowa służy jako wsparcie szczotki konwencjonalnej.
10.17.2017
Magda Zawadzka w Szczoteczka jednopęczkowa:
Moja znajoma z zawzięciem łososia płynącego w górę rzeki używa takiej szczoteczki jednopęczkowej do mycia każdego zęba z osobna. Każdego! Ale myć po jednym zębie taką szczoteczką? Trzeba być jakimś zębowym wariatem! ;-) Ja się nie przekonałam ale zastanawiam się nad taką szczoteczką jako formą wsparcia, aby pomóc sobie tylko w miejscach trudnodostępnych.
10.17.2017
Ewa w Najczęstsze przyczyny próchnicy:
Nie wiedziałam, że tak wiele rzeczy może spowodować próchnicę.
10.10.2017