KaVo – Producent DiagnoCam’u

Producentem DiagnoCam jest firma KaVo, która posiada ogromne doświadczenie w zakresie sprzętu stomatologicznego. KaVo została założona w 1909 roku przez Alojzego Kaltenbacha w Berlin-Steglitz i szybko rozwinęła się w jednego z liderów na rynku wyposażenia stomatologicznego.

W 1928 roku firma opracowała pierwsze na świecie końcówki możliwe do sterylizacji.

W 1965 roku jako pierwsi opracowali fotel stomatologiczny pozwalający na leczenie pacjenta w pozycji leżącej. Tak rozpoczęła się ergonomiczna rewolucja w stomatologii.

W 1977 roku w KaVo została opracowana kolejna innowacja – szybkozłączki MULTIflex, które do dziś pozostają standardowym wyposażeniem w ofercie firmy.

W 1992 roku firma zaprezentowała system KaVo KEY laser rozpoczynając erę terapii niskobólowych w stomatologii.

W 2003 roku pojawia się kolejna innowacja KaVo – metoda nieinwazyjnego leczenia wczesnych zmian próchnicowych przy użyciu ozonoterapii.

Rok 2005 to kolejne wielkie nowości. Za pomocą KaVo DIAGNOdent pen można teraz znaleźć ukrytą próchnicę niezawodnie, szybko i prosto. Poza tym został podniesiony komfort, teraz jest wręcz doskonale cicho: za pomocą GENTLEsilence LUX firma KaVo osiągnęła całkiem nową jakość. Szumy pracy zostały zredukowane do dotychczas nigdy nie osiąganego poziomu.