Leczenie zębów bez bólu i bez borowania

Nasze motto brzmi:

„Robimy wszystko żeby nie wiercić i żeby nie bolało!”

i nie jest to pusty slogan, ponieważ dysponujemy sprzętem, wiedzą i umiejętnościami, aby leczyć zęby bez bólu i bez borowania.

 

Piaskarka Aquacut

Sposób ten polega na eliminacji próchnicy i opracowaniu ubytku w zębie przy pomocy strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem łącznie z cząstkami ścierniwa w postaci tlenku glinu o różnej wielkości ziaren.

Jest to metoda minimalnie inwazyjna, oszczędzająca zdrowe tkanki zęba. Umożliwia opracowanie zębiny bez wytworzenia „rany zębinowej” i przegrzania miazgi.

Nie powoduje bólu zęba, opracowanie ubytku odbywa się bez towarzyszącym leczeniu wiertłem: dźwiękom, wibracjom, wrażeniom zapachowym.

Więcej informacji »

Infiltracja próchnicy Icon

Ta delikatna metoda leczenia oszczędza zdrowe twarde tkanki zęba, które w aktualnie stosowanej metodzie leczenia uległyby zniszczeniu wiertłem dentystycznym.

Leczenie nie wymaga borowania ani znieczulenia. Całe leczenie odbywa się podczas jednej wizyty. Powierzchnia leczonego zęba wygląda jak naturalne szkliwo.

Leczona powierzchnia zęba jest delikatnie i bezboleśnie wytrawiana. Ubytek próchnicowy jest wypełniany i zamykany specjalną żywicą Icon.

Więcej informacji »

 

Obie metody łączą w sobie sztukę dentystyczną z marzeniem pacjentów o pozbawionych bólu i borowania zabiegach przeprowadzanych w celu ochrony oraz zachowania zdrowego uzębienia.