Infiltracja próchnicy Icon

ICON to nowatorska technika, która pozwala bezboleśnie i skutecznie wyleczyć przebarwienia na zębach, tak zwane białe plamy. Powstają one wyniku zaatakowania powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze. 

Jest to bezinwazyjne leczenie, czyli bez wiercenia i innych nieprzyjemnych metod. ICON został stworzony specjalnie do powstrzymywania postępów próchnicy początkowej oraz eliminowania białych plam.

Można go stosować do leczenia zmian występujących zarówno w przestrzeniach między-zębowych, jak i na przednich powierzchniach zębów.

Białe plamy próchnicowe zauważalne są już w początkowych etapach inwazji bakterii na naszym szkliwie. To sprawia, że nasze zęby zaczynają wyglądać mało estetycznie i tracą swój naturalny biały kolor i blask. Również po zdjęciu aparatu ortodontycznego zauważalne są białe przebarwienia na zębach, często spowodowane nie właściwym utrzymaniem higieny.

Podsumowując

  • Bez wiercenia
  • Bez bólu
  • Znacznie szybciej niż tradycyjne leczenie
  • Zdrowa tkanka zęba pozostaje nietknięta
  • Ubytek zostaje ustabilizowany i scementowany, a rozwój próchnicy zahamowany
icon-przed icon-po
przed zastosowaniem Icon po zabiegu

Substancja zawarta w ICON to płynny materiał akrylowy, który po nałożeniu na powierzchnię naszych zębów wchodzi w reakcję z widocznymi plamami. W wyniku działania aktywnej substancji przebarwienia zostają usunięte z powierzchni szkliwa. Oprócz eliminacji próchnicy otrzymujemy także dobry efekt estetyczny. 

Najważniejszą zaletą jest 100% skuteczność tej innowacyjnej metody, ponieważ estetyczne efekty widoczne są zaraz po zabiegu. Drugą zaletą jest czas leczenia, który skrócony jest tylko i wyłącznie do jednej wizyty.

Kolejną zaletą jest zupełny brak bólu. Zabieg jest delikatny i bardzo prosty do wykonania. Należy tutaj również podkreślić bezinwazyjność tego sposobu leczenia próchnicy, gdyż nasze zęby nie są w żaden sposób naruszane.

Jest jednakże pewne ograniczenie – ICON pozwala leczyć zęby z pierwszych etapów rozwoju próchnicy. Dlatego tak ważne są systematyczne kontrole w gabinecie.

icon
Kliknij aby powiększyć