O nas

Nasz gabinet prowadzimy wiele lat. Przez ten cały czas dążymy do podnoszenia komfortu pobytu pacjenta w naszym gabinecie. Nasz zespół nieustająco podnosi kwalifikacje poprzez szkolenia, sympozja, kursy. Jesteśmy przekonani o tym, że poszerzanie naszej wiedzy jest niezbędne do prawidłowej pracy z pacjentem, korzystania ze wszystkich udoskonaleń technicznych i nowości w stomatologii.

Pracujemy w oparciu o najlepsze wzorce światowej stomatologii zarówno jeśli chodzi o procedury, materiały jak i sprzęt.

Jesteśmy gabinetem rodzinnym
Przychodzą do nas rodzice z dziećmi. Ale przyjmujemy i małych i dużych! :-)
Pamiętaj o sobie – dbaj o piękno swojego uśmiechu, bo jesteś wzorem dla własnej pociechy.

W skład naszego zespołu wchodzą: lekarz stomatolog, dyplomowana higienistka stomatologiczna, laboratorium protetyczne i profesjonalna asysta dentystyczna. W 2016 roku przeszliśmy wszystkie urzędowe kontrole i otrzymaliśmy status podmiotu leczniczego.

Pierwszy kontakt będziecie Państwo mieli z naszą asystą, gdyż w trakcie pracy osoby wykonujące zabiegi nie odbierają telefonu.
Od początku działalności stosujemy rejestrację na godziny. Oszczędza to cenny czas naszych pacjentów. Wspaniale, jeśli możecie Państwo przyjść do gabinetu 10 minut wcześniej przed zaplanowaną wizytą. Pacjentów przychodzących do nas po raz pierwszy prosimy przyniesienie ze sobą aktualnego zdjęcia przeglądowego jamy ustnej (pantomograficznego)- w razie potrzeby służymy informacją gdzie takie zdjęcie można na poczekaniu wykonać).
Jeśli coś sprawi, że w danym dniu nie będziecie mogli przyjść – prosimy o wcześniejszą wiadomość. Z naszej strony oczekujcie Państwo tego samego. Również staramy się potwierdzać i przypominać o wizytach.

Uhonorowaniem dotychczasowych starań było wytypowanie przez pacjentów członków naszego zespołu do plebiscytu o „Złoty Stetoskop 2012„ i Złoty Stetoskop 2013. Jest to konkurs na najlepszego lekarza, pielęgniarkę w naszym województwie. Dzięki Państwa głosom zajęliśmy bardzo zaszczytne 3 miejsca, jako jedyny gabinet stomatologiczny.

Jesteśmy chłonni wiedzy, a technika mknie do przodu, dlatego systematycznie jeździmy na szkolenia, aby podnosić kwalifikacje i oferować najnowsze sposoby leczenie i pielęgnacji zębów. Na tej stronie znajdziecie najnowsze z naszych szkoleń.

 

Halitoza – przykry zapach z ust

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Halitoza - przykry zapach z ust

Halitoza to choroba i zmora życiowa wielu osób. W dominującej większości przypadków, około 80%-90% za brzydki zapach z ust odpowiedzialne są bakterie, które w niewyobrażalnej ilości zasiedlają jamę ustną – zęby oraz tylną powierzchnię języka. Niestety wielu lekarzy uważa, że ten „brzydki oddech” ma swoje źródło w żołądku.

» Halitoza

Bruksizm i szyny relaksacyjne

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Bruksizm i szyny relaksacyjne

Oferujemy przygotowanie szyn relaksacyjnych dla pacjentów cierpiących na bruksizm. Bruksizm to termin medyczny określający patologiczne tarcie zębami (zaciskanie, zgrzytanie zębami). Zjawisko to najczęściej występuje w nocy. Szacuje się, że bruksizm występuję u około 10% dorosłej populacji.

» Bruksizm  » Relacja pacjenta 1  » Relacja pacjenta 2

Wybielanie zębów gabinetowe

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Wybielanie zębów gabinetowe

W gabinecie posiadamy specjalną lampę do wybielania zębów, poniżej odsyłacze do podstron gdzie znajdziecie więcej informacji dotyczących wybielania.

» Wybielanie zębów 1  » Wybielanie zębów 2  » W czasie zabiegu

Bezboleśnie usuwamy kamień nazębny, także kamień poddziąsłowy

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Bezboleśnie usuwamy kamień nazębny, także kamień poddziąsłowy

Skalling - usuwanie kamienia i osadów za pomocą ultradźwięków - kamień nazębny i poddziąsłowy uszkadza dziąsła powodując bardzo poważne schorzenia przyzębia. Zapalenie dziąseł może się rozwinąć już po 10-21 dniach zalegania płytki bakteryjnej, właśnie z niej powstaje kamień nazębny i poddziąsłowy.

Wczesna ochrona zębów przed próchnicą

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Wczesna ochrona zębów przed próchnicą

Lakowanie - Fuji Triasz jest unikalnym cementem glasjonomerowym uwalniającym wyjątkowo duże ilości fluoru, który zapewnia właściwą ochronę zębów z grupy wysokiego ryzyka. Lapisowanie - Lapisowanie jest to technika polegająca na nasączaniu powierzchni zęba mlecznego 40% azotanem srebra. Technikę tę stosuje się w przypadku, gdy część powierzchni zęba jest zaatakowana przez próchnicę. Remineralizacja - Metodę tę stosuje się wyłącznie w przypadku próchnicy początkowej przebiegającej w obrębie szkliwa oraz cementu korzeniowego.

» Lakowanie  » Lapisowanie  » Remineralizacja

Piaskarka – Leczenie zębów bez wiercenia

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Piaskarka - Leczenie zębów bez wiercenia

Sposób ten polega na eliminacji próchnicy i opracowaniu ubytku w zębie przy pomocy strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem łącznie z cząstkami ścierniwa w postaci tlenku glinu o różnej wielkości ziaren.

» Leczenie zębów bez wiercenia - piaskarka

Icon – Usuwanie próchnicy bez borowania

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Icon - Usuwanie próchnicy bez borowania

Ta delikatna metoda leczenia oszczędza zdrowe twarde tkanki zęba, które w aktualnie stosowanej metodzie leczenia uległyby zniszczeniu wiertłem dentystycznym. Leczona powierzchnia zęba jest delikatnie i bezboleśnie wytrawiana. Ubytek próchnicowy jest wypełniany i zamykany specjalną żywicą Icon.

» Leczenie zębów bez borowania Icon

Plomby bakteriobójcze

Co wyróżnia nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy:

Plomby bakteriobójcze

Zakładamy plomby bakteriobójcze najczęściej bez wiercenia, ewentualnie po zastosowaniu piaskarki abrazyjnej.
Zatrzymują one rozwój bakterii próchniczych.

» Plomby bakteribójcze