Preparaty wskazujące niedomyte zęby

Płytka bakteryjna tworzy się na zębach już w kilka godzin po ich wyszczotkowaniu. Nieusunięta, stanowi główną przyczynę rozwoju próchnicy, stanów zapalnych dziąseł i innych chorób przyzębia.

Po kilku dniach płytka bakteryjna ulega mineralizacji. Zamienia się w kamień nazębny, który jest niemożliwy do usunięcia w warunkach domowych. Dlatego ważne jest systematyczne i dokładne mycie zębów.

Pomogą w tym preparaty, które wskażą miejsca wymagające dokładniejszego czyszczenia. Preparaty takie idealnie sprawdzą się w sytuacjach:

  • Jeśli Twoje dziecko często zadaje pytania po co myć zęby skoro nie widać, że są brudne?
    Gdy po użyciu takiego produktu dziecko samo zobaczy, które miejsca wymagają dokładniejszego szczotkowania, to z pewnością zmotywuje go to do działania i do systematycznego dbania o czyste zęby. Specjalne płukanki lub tabletki szczególnie sprawdzą się w trakcie nauki mycia zębów oraz do monitorowania postępów w doskonaleniu techniki szczotkowania.
  • Dzięki kontroli płytki nazębnej możemy lepiej zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł, nie tylko u dzieci.
  • Jeśli obserwujemy u siebie większą skłonność do rozwoju próchnicy lub na naszych zębach dość szybko odkłada się kamień nazębny. Tego typu preparat pomoże lepiej zadbać o czystość tych miejsc, w których gromadzi się najwięcej płytki nazębnej.

Produkty te dostępne są w naszym gabinecie.

20 sierpnia 2021

Dodaj komentarz

Stomatolog z Bydgoszczy prosi o komentarz ;-)