Nietypowe zastosowanie pasty do zębów

ideaPasta do zębów służy do czyszczenia jamy ustnej, głównie zębów. Potrafi też rozjaśnić uśmiech. I to wie każdy, ale mało osób wie, że pastą do zębów można wyczyścić wiele różnych przedmiotów w swoim domu. Nieżelowa pasta do zębów zazwyczaj posiada biały, mleczny kolor i ona właśnie może posłużyć do czyszczenia, polerowania i odświeżania różnych powierzchni.

Pasta do zębów przy okazji wyczyści umywalkę
Czasami podczas mycia zębów skapnie nam odrobina pasty do zębów na umywalkę. Następnym razem skorzystaj z okazji i wymyj zlew. Użyj gąbki lub ręcznika papierowego i wyczyść umywalkę.

Prosty sposób na zaparowane lustro
Zaparowane lustro może nastręczać problemów podczas kąpieli. Zanim weźmiesz prysznic przetrzyj lustro pastą do zębów, a następnie wytrzyj do sucha. Dzięki temu uniemożliwisz parze osadzić się na powierzchni lustra, a przez to nie stracisz cennego czasu czekając, aż para ulotni się.

Czyszczenie butów
Pasta do zębów może też ożywić stare tenisówki. Nałóż odrobinę pasty na gumową podeszwę butów i używając starej szczoteczki do zębów wyczyść. Następnie wytrzyj buty mokrą szmatką i już tenisówki są gotowe do założenia.

Czyszczenie żelazka
Brudna, kleista podstawa żelazka to koszmar podczas prasowania. Na szczęście brudu można dość łatwo pozbyć się stosując pastę do zębów. Pamiętaj, aby odłączyć żelazko z gniazdka i aby było chłodne. Następnie przy pomocy szmatki rozetrzyj pastę po żelazku. Pozostało tylko wytrzeć czystą szmatką i gotowe!

Usuwanie woskowych kredek
Czasami dzieci nabroją malując woskowymi kredkami po ścianach. Żeby usunąć takie zabrudzenie bez uszkadzania farby na ścianie wystarczy gąbka i odrobina pasty do zębów.

Ślady wody na blacie
Mokra szklanka może zostawić na meblach brzydkie ślady – wyschnięte pierścienie z wody. Należy użyć szmatki z odrobiną pasty do zębów, przetrzeć ślad po szklance i plama zniknie beż śladu. Ważne aby nie pocierać zbyt mocno, ponieważ można odbarwić drewno. Pasta to środek ścierny, więc stosując go zbyt intensywnie możemy zrobić trwałe przetarcia. To samo dotyczy zębów – nie należy zbyt mocno dociskać szczoteczki podczas mycia zębów!

Polerowanie metalu
Kurz i brud z łatwością przywierają do metalowej biżuterii, chromowanych sprzętów AGD lub metalowych klamek. Pasta do zębów może rozjaśnić i oczyścić różne metalowe powierzchnie. Wystarczy użyć wilgotnej szmatki i odrobiną pasty pocierając metaliczną powierzchnię. Na koniec przecieramy mokrą szmatką dla nadania blasku i ostatecznego pozbycia się zabrudzeń.

Usuwanie zadrapań z płyt CD
Lekko porysowana płyta możliwa jest do naprawienia. Odrobiną pasty i miękką szmatką delikatnie przetrzyj płytę. Nadmiar wytrzyj wilgotnym ręcznikiem lub innym delikatnym materiałem i gotowe.

Usuwanie zapachu
Pasta do zębów posiada wręcz magiczny sposób usuwania zapachów z plastikowych pojemników do przechowywania żywności. Pozbądź się niechcianych zapachów przecierając pojemnik odrobiną pasty do zębów.

I to już koniec niecodziennych zastosowań pasty do zębów.
A może znacie inne przydatne zastosowanie? Śmiało napiszcie w komentarzu.

16 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Stomatolog z Bydgoszczy prosi o komentarz ;-)