Wielkie porady dla małych zębów

dziewczynkaJeśli Państwa dziecko ma już opanowaną umiejętność pisania odręcznego jest to wskazówka, że będzie w stanie samodzielnie i sprawnie szczotkować zęby.

Dzieciom czasem trudno jest pogodzić się z faktem, że ruszające się mleczaki sprawiają im kłopot, czasem bolą, mają przerwy między zębami. Warto wtedy umilić im ten etap odwołując się do Wróżki-Zębuszki.

Aby ograniczyć kontakt kwasu z zębami, soki owocowe należy rozcieńczyć wodą.

Wymiana szczoteczki do zębów co 3 miesiące oraz po przebytej chorobie.

Nie zostawiajcie Państwo dziecku na noc butelki z mlekiem czy sokiem.

Zabawa w hipopotama albo ryczącego lwa zachęci do szerokiego otwierania ust, co pomoże w szczotkowaniu zębów.

Jeśli maluch wierci się w trakcie mycia można go sobie posadzić na kolanach, a gdy podrośnie można po prostu za nim stać.

Gdy tylko dziecku wyrżnie się pierwszy mleczny ząbek powinni Państwo zgłosić się na wizytę u higienistki. Potem co pół roku jeśli nie zaleci inaczej.

Regularne zgłaszanie się do Gabinetu to jeden z najważniejszych elementów dbania o zęby pociechy. Lepiej dla wszystkich jest zapobiegać niż leczyć.

9 maja 2016 komentarze 2

Dodaj komentarz

Stomatolog z Bydgoszczy prosi o komentarz ;-)

2 myśli nt. „Wielkie porady dla małych zębów”

  1. Bardzo prosty i przyjemny artykuł. Nauka profilaktycznych działań i przyswajanie dzieci do dbania o zęby jest naprawdę istotne. Częste wizyty u dentysty w latach późniejszych są często wynikiem zaniedbań mających swoje początki w dzieciństwie. :)